گوناگون

انفجار مخزن گاز در منطقه پارچین تهران

انفجاری مهیب و در پی آن ظاهر شدن نوری شدید به مدت چند ثانیه در شرق تهران، خواب ساکنان این منطقه را برآشفت و گمانه زنی‌های بسیاری را درباره علت وقوع آن مطرح کرد.

به گزارش یورونیوز، این حادثه نیمه‌شب پنج‌شنبه روی داد و بنا بر اطلاعات منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، صدای انفجار در مناطقی همچون پردیس و بومهن نیز شنیده شد.

در اولین واکنش‌ها به وقوع این حادثه حمیدرضا گودرزی، معاون امنیتی-انتظامی استانداری تهران ضمن تأیید خبر وقوع این انفجار، از آغاز تحقیقات توسط نیروی انتظامی درباره این حادثه خبر داد.

پس از آن در ساعات آغازین روز جمعه داود عبدی، مدیرکل روابط عمومی وزارت دفاع حادثه را انفجار یک مخزن گاز صنعتی در منطقه پارچین توصیف کرد و افزود که آتش سوزی‌ها مهار شده و به کسی نیز آسیبی نرسیده است.

خبرگزاری برنا به نقل از داود عبدی نوشت: «در ساعت حدود ۱۲ شب در منطقه عمومی پارچین یک مخزن گاز صنعتی منفجر می‌شود که نور و صدای حاصل از آن در شرق پایتخت به گوش رسید و عوامل توانستند این آتش سوزی انفجار را کنترل کنند و تا این لحظه هیچ شخصی بر اثر این انفجار آسیب ندیده است.»

رسانه‌های داخلی ایران به نقل از مقامات مختلف اعلام کردند که این انفجار هیچ ارتباطی با تاسیسات نظامی واقع در منطقه پارچین نداشته است.

پارچین کجاست؟

پارچین منطقه‌ای واقع در جنوب شرق تهران است که بخشی از تأسیسات هسته‌ای ایران همچنین کارخانه‌های صنایع دفاعی کشور در آنجا قرار دارد.

پیش از این در سال ۱۳۹۳ خورشیدی خبرگزاری ایسنا در توصیف موقعیت نظامی این منطقه نوشته بود: «تمرکز صنایع مهم دفاعی کشور در این مجموعه به همراه نگهداری ذخایر موشکی و دیگر مهمات متعارف، این سایت را به یکی از تاسیسات قابل توجه دفاعی تبدیل کرده و غربی‌ها نیز آن را جزء تاسیسات راهبردی نظامی تلقی می‌کنند.»

موضوع بازید از سایت پارچین پیش از این برای سال‌ها همواره یکی از مهمترین موارد اختلاف میان ایران و قدرتهای بزرگ در جریان مذاکرات هسته‌ای بوده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا