گوناگون

یورش نیروهای عراقی به مقر کتائب حزب‌الله با کمک آمریکا

منابع محلی اعلام کردند گروهی از نیروهای امنیتی عراق بامداد جمعه با همکاری و پشتیبانی نیروهای آمریکایی به مقر کتائب حزب‌الله ، وابسته به نیروهای حشد شعبی در بغداد حمله و سه تن از فرماندهان این گروه را بازداشت کردند.

به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، به گفته منابع عراقی، یگان‌هایی از نیروهای مبارزه با تروریسم عراق با کمک نیروهای آمریکایی به مقر تیپ ۴۵ گردان‌های حزب‌الله در منطقه البوعثیه در جنوب شرق بغداد یورش بردند.
برخی مسئولان عراقی به رویترز گفتند که در این حمله سه تن از رهبران کتائب حزب الله عراق بازداشت شدند. برخی منابع نیز شمار بازداشت شدگان را ۱۳ تن اعلام کردند.
پیش از این آمریکا در ۲۳ دسامبر ۲۰۱۹ حملات هوایی گسترده‌ای علیه پایگاه‌های حزب الله عراق در منطقه الانبار در شرق این کشور انجام داد که به کشته و زخمی شدن ده‌ها تن منجر شد. آمرکا مدعی شد این حملات در پاسخ به حملات موشکی کتائب حزب الله صورت گرفت.
یک منبع امنیتی عراق هم از مذاکرات هادی العامری، رهبر ائتلاف الفتح برای آزادی بازداشت شدگان خبر داد واعلام کرد بازداشت شدگان آزاد شدند.
علاوه بر این کتائب حزب الله در واکنش به این اقدام نیروهای امنیتی که گفته شده به دستور مصطفی الکاظمی صورت گرفت، نخست وزیر عراق را عامل و مزدور آمریکا خواند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا