اخبار

وزارت دفاع: نور شرق تهران از انفجار مخزن گاز بود

بامداد جمعه ۶ تیر ماه ۱۳۹۹،هم‌زمان با شنیده شدن صدایی مهیب، نور نارنجی بزرگی در آسمان شرق تهران دیده شد. ابتدا برخی کاربران در شبکه‌های اجتماعی با انتشار فیلم‌هایی از وقوع این حادثه خبر دادند و سپس خبرگزاری حکومتی «مهر» این خبر را تأیید کرد. در نهایت سخنگوی وزارت دفاع جمهوری اسلامی انفجار یک مخزن گاز در منطقه‌ای خالی از سکنه را عامل آن دانست….

امیر عبدی، مدیرکل روابط عمومی وزارت دفاع درباره علت شنیده شدن صدای انفجار و رویت نور شدید در آسمان شرق تهران گفت:«در ساعت حدود ۱۲ شب در منطقه عمومی پارچین یک مخزن گاز صنعتی منفجر می شود که نور و صدای حاصل از آن در شرق پایتخت به گوش رسید و عوامل توانستند این آتش سوزی انفجار را کنترل کنند و تا این لحظه هیچ شخصی بر اثر این انفجار آسیب ندیده است.»

عبدی به شبکه خبر صداوسیمای جمهوری اسلامی گفت که اطلاعات بیشتر بعداً اعلام می‌شود: «همکاران ما در محل مستقر و در حال بررسی دقیق‌تر موضوع هستند. ان‌شاءالله به محض این که اطلاعات تکمیلی را به دست بیاوریم، اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.»

بامداد جمعه چه گذشت؟

ابتدا کاربران شبکه‌های اجتماعی بامداد جمعه ششم تیر از رویت نوری بزرگ و صدایی شبیه به صدای انفجار در آسمان پایتخت خبر دادند.

برخی کاربران در شبکه‌های اجتماعی احتمال داده‌ بودند که منشاء نور نارنجی و صدای مهیب، پایگاه نظامی‌ای در نزدیکی شهر پردیس باشد.

کمی بعد خبرگزاری مهر گزارش داد که صدای انفجار در پردیس، بومهن و مناطق اطراف شنیده شده است. شبکه خبر صداوسیمای جمهوری اسلامی نیز «رویت نور شدید در اطراف شرق تهران» را تأیید کرد.

حمیدرضا گودرزی، معاون امنیتی استاندار تهران درباره این حادثه به «باشگاه خبرنگاران جوان» گفت که «جزئیات این موضوع در دست بررسی است.»

میرشهاب‌الدین قوامی، مدیر روابط عمومی اورژانس تهران نیز در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر گفت: «تا این لحظه تقاضایی از اورژانس مبنی بر اعزام تکنسین و آمبولانس در این خصوص نداشته‌ایم. اورژانس آمادگی دارد، تا در صورت تقاضای آمبولانس یا وقوع حادثه به سرعت نیرو و تجهیزات به محل اعزام کند.»

اما به گفته سخنگوی وزارت دفاع، این حادثه به کسی آسیبی نرسانده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا