اخبار

آمریکا بخش‌های مهم صنایع فلزی ایران را تحریم کرد

آمریکا شرکت‌های اصلی فلزات ایران و زیرمجموعه‌های آنها در آلمان و امارات را تحریم کرد. واشنگتن می‌گوید جمهوری اسلامی از درآمد حاصل از صادرات فلزات برای تامین مالی “رفتار بی‌ثبات‌کننده خود در سراسر جهان” استفاده می‌کند….

وزارت خزانه‌داری آمریکا دیروز پنجشنبه، پنجم خرداد ماه سال جاری، با انتشار بیانیه‌ای تصمیم خود مبنی بر تحریم شرکت‌های اصلی تولید فلزات ایران و شرکت‌های وابسته به آنها را اعلام کرد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا به‌ویژه بر اهمیت شرکت فولاد مبارکه تاکید کرده است. در بیانیه این وزارتخانه از جمله آمده است که مبارکه میلیون‌ها دلار به شرکت سرمایه‌گذاری مهر اقتصاد ایرانیان پرداخته است.

این شرکت وابسته به نیروی مقاومت بسیج سپاه پاسداران است و در بخش‌های گوناگون اقتصادی سرمایه‌گذاری کرده است.

در سال ۱۳۸۸ این شرکت به دلیل داشتن ۴۵ درصد سهام شرکت تراکتورسازی ایران، امتیاز سرمایه‌گذاری در صنعت تراکتورسازی ونزوئلا را هم دریافت کرد.

“تامین مالی رفتار بی‌ثبات‌کننده”

همراه فولاد مبارکه، شرکت‌های فروش فولاد تارا در آلمان، پاسیفیک اف‌زی‌ای در امارات متحده عربی و فولاد متیل در ایران که زیرمجموعه مبارکه هستند نیز تحریم شده‌اند.

شرکت آلومینیوم جنوب، مجتمع فولاد جهان سیرجان، شرکت تامین مهندسی و صنعتی گلوبال و شرکت سنگ آهن مرکزی ایران هم به فهرست تحریم‌های ایالت متحده راه یافته‌اند.

استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا در رابطه با تحریم شرکت‌های اصلی فلزات ایران اظهار داشت که جمهوری اسلامی سود حاصله از تولید فلزات را با کمک نمایندگان خود در خارج، “برای تامین مالی رفتار بی‌ثبات‌کننده در سراسر جهان” به‌کار می‌برد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز ۱۸ اردیبهشت فرمان تحریم صنایع فولاد، آهن، آلومینیوم و مس ایران را صادر کرده بود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا