اخبار

کرونا در وضعیت قرمز

تعداد قربانیان کرونا در جهان در مرز ۵۰۰ هزار نفر عبور جانباختگان کرونا در ایران از مرز ۱۰ هزار نفر گذشت ۶ استان کشور در وضعیت قرمز قرار دارند.

ستاره صبح: ویروس کرونا همچنان در جهان می تازد و قربانی می گیرد. براساس آمارها تا روز گذشته تعداد مبتلایان به ویروس کرونا از مرز ۱۰ میلیون نفر گذشت و تعداد فوت شدگان نیز به بیش از ۴۹۱ هزار و ۸۵۶ نفر رسید. آمارها نشان می دهد که تعداد مبتلایان به ویروس کرونا که در اروپا کاهش یافته بود بار دیگر اوج گرفته است. به گونه ای که رییس سازمان بهداشت جهانی درباره افزایش مبتلایان هشدار داد. در ایران تعداد مبتلایان تا روز گذشته به ۲۱۷ هزار و ۷۲۴ نفر رسید و تعداد جانباختگان از مرز ۱۰ هزار نفر گذشت. البته تعداد بهبود یافتگان ۱۷۷ هزار و ۸۵۲ نفر بوده که خبر خوش به شمار می رود. متاسفانه در روزهای گذشته روند ابتلا به کرونا و همچنین تعداد فوتی ها رو به افزایش بوده که نشان می‌دهد ویروس کرونا همچنان در وضعیت قرمز است. باید منتظر بود و دید که چگونه می شود بر ویروس کرونا غلبه کرد.

کرونا در ایران
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۲۱۷ هزار و ۷۲۴ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۰۹ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان‌باختگان کرونا در کشور به ۱۰ هزار و ۲۳۹ نفر رسید.سیما سادات لاری روز جمعه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از این ویروس بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز ( ۶ تیر ۱۳۹۹) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۶۲۸ بیمار جدید مبتلابه کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۳۵۶ مورد بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور ۲۱۷ هزار و ۷۲۴ رسید.وی ادامه داد: متأسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۰۹ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان این بیماری تاکنون به ۱۰ هزار و ۲۳۹ نفر رسید.معاون وزیر بهداشت گفت: خوشبختانه تاکنون ۱۷۷ هزار و ۸۵۲ نفر از بیماران، بهبودیافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ۲۹۱۲ نفر از بیماران مبتلابه کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.لاری بیان کرد: تاکنون یک‌میلیون و ۵۵۷ هزار و ۸۷۲ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام‌شده است.سخنگوی وزارت بهداشت گفت: در استان‌های کرمانشاه و کردستان گرچه شاهد کاهش موارد بستری بوده‌ایم اما وضعیت همچنان قرمز است. همچنین استان‌های خوزستان، هرمزگان، آذربایجان غربی و بوشهر در وضعیت قرمز قرار دارند و استان‌های آذربایجان شرقی، خراسان رضوی و البرز روند فزاینده‌ای در موارد بستری کووید۱۹ داشته‌اند.وی افزود: توصیه وزارت بهداشت به مردم این است که ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک در بیرون از خانه از واکسیناسیون کودکان غافل نشوند، امکانات لازم برای واکسیناسیون کودکان در مراکز بهداشتی فراهم است، غفلت از واکسیناسیون کودکان در آینده بار سنگینی بر دوش مردم و نظام سلامت وارد می‌کند.

کرونا در جهان
بیماری کووید-۱۹ با سرعت در منطقه آمریکای لاتین رو به گسترش است و موارد جدید ابتلا و فوت ناشی از آن در برزیل، پرو و شیلی گزارش‌شده است.به گزارش ایسنا، تازه‌ترین آمارها حاکی از آن است که شمار قربانیان کروناویروس جدید در جهان به ۴۹۱ هزار و ۸۵۶ نفر رسیده و تاکنون ابتلای ۹ میلیون و ۷۱۴ هزار و ۸۰۹ نفر نیز به این بیماری تأییدشده است.همچنین بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون پنج میلیون و ۲۵۰ هزار و ۸۷ نفر از بیماران مبتلابه کووید-۱۹ در جهان بهبودیافته‌اند.از میان سه میلیون و ۹۷۲ هزار و ۸۶۶ مورد ابتلای فعال در سراسر جهان سه میلیون و ۹۱۵ هزار و ۴۸۲ مورد معادل ۹۹ درصد از کل موارد وضعیت خفیف داشته و تنها ۵۷ هزار و ۳۸۴ مورد معادل یک درصد از کل موارد در وضعیت وخیم قرار دارند.همچنین از پنج میلیون و ۷۴۱ هزار و ۹۴۳ پرونده مختومه بیماران مبتلابه کرونا، پنج میلیون و ۲۵۰ هزار و ۸۷ نفر معادل ۹۱ درصد از موارد بهبودیافته و ۴۹۱ هزار و ۸۵۶ نفر معادل ۹ درصد از موارد جان خود را ازدست‌داده‌اند.آمریکا همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار داشته و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود اختصاص داده است.از سوی دیگر برزیل و روسیه به لحاظ تعداد مبتلایان به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم جای گرفتند و برزیل و انگلیس نیز پس از آمریکا بیشترین شمار قربانیان ناشی از کروناویروس را به خود اختصاص داده‌اند.بنا بر گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، تعداد مبتلایان و قربانیان این بیماری در کشورهایی که بنا بر گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را داشته‌اند تا لحظه انتشار این خبر به ترتیب به شرح زیر است:

۱. ایالات‌متحده دو میلیون و ۵۰۴ هزار و ۵۸۸ مبتلا، ۱۲۶ هزار و ۷۸۰ قربانی
۲. برزیل یک‌میلیون و ۲۳۳ هزار و ۱۴۷ مبتلا، ۵۵ هزار و ۵۴ قربانی
۳. روسیه ۶۱۳ هزار و ۹۹۴ مبتلا، ۸۶۰۵ قربانی
۴. هند ۴۹۱ هزار و ۱۷۰ مبتلا، ۱۵ هزار و ۳۰۸ قربانی
۵. انگلیس ۳۰۷ هزار و ۹۸۰ مبتلا، ۴۳ هزار و ۲۳۰ قربانی
۶. اسپانیا ۲۹۴ هزار و ۵۶۶ مبتلا، ۲۸ هزار و ۳۳۰ قربانی
۷. پرو ۲۶۸ هزار و ۶۰۲ مبتلا، ۸۷۶۱ قربانی
۸. شیلی ۲۵۹ هزار و ۶۴ مبتلا، ۴۹۰۳ قربانی
۹. ایتالیا ۲۳۹ هزار و ۷۰۶ مبتلا، ۳۴ هزار و ۶۷۸ قربانی
۱۰. ایران ۲۱۵ هزار و ۹۶ مبتلا، ۱۰ هزار و ۱۳۰ قربانی
پس‌ازآن کشورهای مکزیک با ۲۰۲ هزار و ۹۵۱ مبتلا، پاکستان با ۱۹۵ هزار و ۷۴۵ مبتلا، آلمان با ۱۹۳ هزار و ۷۸۵ مبتلا، ترکیه با ۱۹۳ هزار و ۱۱۵ مبتلا، عربستان سعودی با ۱۷۰ هزار و ۶۳۹ مبتلا، فرانسه با ۱۶۱ هزار و ۳۴۸ مبتلا، بنگلادش با ۱۲۶ هزار و ۶۰۶ هزار مبتلا، آفریقای جنوبی با ۱۱۸ هزار و ۳۷۵ مبتلا و کانادا با ۱۰۲ هزار و ۶۲۲ مبتلا تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار مبتلابه کرونا را گزارش داده‌اند. سپس قطر با ۹۱ هزار و ۸۳۸ مبتلا، چین با ۸۳ هزار و ۶۴۲ مبتلا، کلمبیا با ۸۰ هزار و ۵۹۹ مبتلا، سوئد با ۶۳ هزار و ۸۹۰ مبتلا، مصر با ۶۱ هزار و ۱۳۰ مبتلا، بلژیک با ۶۱ هزار و هفت مبتلا، بلاروس با ۶۰ هزار و ۳۸۲ مبتلا، اکوادور با ۵۳ هزار و ۱۵۶ مبتلا، آرژانتین با ۵۲ هزار و ۴۵۷ مبتلا و اندونزی با ۵۰ هزار و ۱۸۷ مبتلا بیش از ۵۰ هزار مورد ابتلا را تاکنون ثبت کرده‌اند.

واکسن کرونا سازمان بهداشت جهانی
سازمان بهداشت جهانی روز جمعه اعلام کرد: واکسنی که شرکت «استرازینیکا» ضد ویروس کرونا در حال ساخت آن است، به‌احتمال‌زیاد پیشروترین و پیشرفته‌ترین واکسن در جهان محسوب می‌شود. دانشمند ارشد این سازمان با اشاره به اینکه واکسن شرکت «مدرنت» هم از گزینه‌های احتمالی است، افزود: این واکسن با مرحله پیشرفتی که واکسن شرکت استروزینیکا به آن دست‌یافته، فاصله زیادی ندارد. وی افزود: سازمان بهداشت جهانی هم‌اکنون در حال مذاکره با شماری از شرکت‌های داروسازی چینی درباره واکسن‌های احتمالی کووید ۱۹ است. او همچنین اظهار داشت که این واکسن به لطف مطالعاتی که دانشگاه آکسفورد انجام داده، تولیدشده است و تولید آن با مشارکت طرف ایتالیایی انجام خواهد شد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا