حقوق بشر

سیزدهمین روز اعتصاب غذای زرتشت احمدی راغب در اعتراض به بی عدالتی‌ها

زرتشت احمدی راغب، زندانی سیاسی ۵۵ ساله ساکن شهرستان شهریار با انتشار یک فایل صوتی از درون زندان مرکزی تهران بزرگ (فشافویه) از ادامه اعتصاب غذای خود در اعتراض به «بی‌عدالتی‌ها، پرونده‌سازی‌ها، سرکوب آزادی‌خواهان و ظلم و ستمی» خبر داد که «هر روز در جامعه اوج می‌گیرد»….

این فایل صوتی روز شنبه هفتم خرداد ماه از سوی سازمان حقوق بشر ایران منتشر شده است. زرتشت احمدی راغب از درون زندان اعلام کرده که نهادهای امنیتی و قضایی در شش سال گذشته شش پرونده برای جلوگیری از فعالیت‌های او ساخته‌اند که از میان آنها سه پرونده بابت اتهام انتسابی «تبلیغ علیه نظام» است. این زندانی سیاسی در این فایل صوتی اعلام کرده که اکنون به‌ دلیل اطلاع‌رسانی درباره وضعیت چند تن از امضا کنندگان بیانیه ۱۴ نفر در زندان، به‌ حبس محکوم شده است.

به گزارش هرانا ، زرتشت احمدی راغب، فعال مدنی امروز شنبه ۳۱ خردادماه ششمین روز از اعتصاب غذای خود را در قرنطینه زندان تهران بزرگ سپری می‌کند. آقای احمدی راغب روز دوشنبه ۲۶ خردادماه پس از حضور در شعبه ۴ واحد اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان شهریار جهت تحمل حبس بازداشت شد. بازداشت این فعال مدنی در حالی صورت گرفته است که وی پیشتر در این خصوص درخواست تجدیدنظرخواهی کرده بود و با گذشت ۳ سال به درخواست او پاسخی داده نشد. زرتشت احمدی راغب در اردیبهشت ۹۶ توسط دادگاه انقلاب شهریار به تحمل ۹ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، زرتشت احمدی راغب از روز ۲۶ خرداد و پس از بازداشت در شعبه چهار اجرای احکام کیفری دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان شهریار اعلام اعتصاب غذا کرده است. اجرای حکم حبس ۹ ماهه این فعال سیاسی در حالی‌ست که این حکم پیشتر از سوی شعبه ۵۴ دادگاه تجدید نظر به ۲۰۰ هزار تومان جزای نقدی کاهش یافته بود. این زندانی سیاسی پس از امضای بیانیه ۱۴ نفر در طرح درخواست استعفای علی خامنه‌ای، یک نوبت نیز در تاریخ پنجم شهریور ماه ۹۸ با یورش چند مأمور مسلح امنیتی به منزل شخصی‌اش بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شده بود. احمدی راغب همچنین به‌دلیل فعالیت‌هایی چون نشر محتوا در فضای مجازی و حضور در تجمعات اعتراضی، بارها از سوی نهادهای امنیتی و قضایی بازداشت شده یا تحت پیگرد قرار گرفته است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا