گوناگون

شیرین عبادی: شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان، برای چه افرادی می خواهد سیاست گذاری کند؟

با گذشت بیش از بیست سال از ظهور «اصلاح طلبی» در کشورمان، هنوز افرادی که خود را سردمدار اصلاح طلبی معرفی می کنند… تکلیف خود را با قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران روشن نکرده و به این سوال مهم و اصلی پاسخ نداده اند که ایا با وجود چنین قانونی، اصلاح طلبی امکان دارد یا خیر؟

با گذشت بیش از بیست سال از ظهور «اصلاح طلبی» در کشورمان، هنوز افرادی که خود را سردمدار اصلاح طلبی معرفی می کنند نتوانسته اند تعریف جامع و مانعی از «اصلاح طلبی» ارائه دهند و اندیشه «اصلاح طلبی» را به دایره تنگ دوستان هم حزبی و هم مسلکان خود تنزل داده اند. هم چنین تکلیف خود را با قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران روشن نکرده و به این سوال مهم و اصلی پاسخ نداده اند که ایا با وجود چنین قانونی، اصلاح طلبی امکان دارد یا خیر؟ و اگر امکان دارد چگونه و اگر ممکن نیست از چه طرقی می توان قانون اساسی را به گونه ای که دلخواه انان است تغییر داد و اساسا چه قانون اساسی را برای ایران، با توجه به تنوع قومیتی و فرهنگی و مذهبی پیشنهاد می کنند. دهها پرسشی از این دست هنوز بلا جواب مانده است و متاسفانه برخی از افراد این گروه نیز هرکس را که در دایره تنگ دوستان آنها قرار نگرفته باشد متهم به جنگ طلبی کرده و یا از سرنوشت دردناک سوریه آیینه عبرتی برای مردم ساخته و شهامت هر اعتراضی را از آنان سلب می کنند .

الغرض معایب گروهی که خود را با شناسنامه سیاسی «اصلاح طلبی» معرفی می کنند بیش از اینها است اما هدف از بیان این مقدمه :

طبق اطلاع رسانه های داخلی، محمد رضا عارف که از سال ۱۳۹۴ بر مسند ریاست شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان تکیه زده بود و عبدالواحد موسوی لاری معاون این شورا هر دو استعفا داده اند. امید است با انتخاب افراد آگاه تری ، اصلاح طلبان وطنی بتوانند بالاخره به سوالات بیشمار مردم پاسخ داده و مهمتر از هم دقیقا مشخص کنند برای چه افرادی قرار است «سیاست گذاری» کنند.

برگرفته از: کانال تلگرام نویسنده

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا