زنان

پرستاران ۸۹ روزه را اخراج کردند حالا پرستاران را به بخش‌های کرونایی می‌فرستند!

فعالان صنفی پرستاری با انتقاد از تصمیم جدید مسئولان می‌گویند:”چرا با پرستاران ۸۹ روزه قطع همکاری کردند.” در ماه‌های اخیر، در بحران گسترش بیماری کرونا و نیاز شدید به نیروی کار پرستاری و به‌رغم آن تشدید تجاوز به حقوق پرستاران، پرستاران برای دستیابی به دستمزدهای معوقه، امنیت شغلی، و علیه اخراج‌ها مبارزه‌ای ‌تحسین‌برانگیز کرده‌اند. روحانی، ۳ خردادماه، دربارهٔ مورد پرستارانی که هنگام مراقبت از بیماران کرونایی به بیماری مبتلا شده و جان‌باخته‌اند، گفت: “عزیزانی که… به میدان آمدند… و برای نجات جان مردم جان خود را فدا کردند به‌عنوان شهید خدمت نام‌گذاری می‌شوند.”

به گزارش خبرنگار ایلنا، در روزهای گذشته، فراخوانی دستوری برای گزینش ده درصد پرستاران شاغل در بیمارستانهای دولتی و خصوصی، جهت بکارگیری در بیمارستان‌های ریفرال کرونا صادر و قرار شده بیمارستان‌های دولتی ده درصد نیروهای خود را برای اشتغال در بخش‌های کرونایی معرفی کنند.

به گفته‌ی فعالان صنفی پرستاران، این اقدام در عین حال که تحمیل شیفت‌های کاری سخت و پرخطر به پرستاران شاغل در بخش دولتی است، از بعدی دیگر نیز نشانه بی‌عدالتی است.

آنها ادامه می‌دهند: اگر به پرستار نیاز دارند چرا پرستاران داوطلب را رد نمودند؟ اگر به پرستار نیاز دارند چرا قرار داد ۸۹ روزه‌ی ناعادلانه خلق کردند؟ مگر شعار نمی‌دادند پرستاری شغل حاکمیتی است؟!

فعالان صنفی می‌افزایند: بعد از نه گفتن به داوطلبین و عدم احتساب هیچ امتیاز برای آنان و درحالیکه پرستاران جویای کار و ذخیره آزمون، در صف و منتظر استخدام هستند، آوردن فشار مضاعف به سایر همکاران گروه پرستاری بر چه مبنایی صورت می‌گیرد؟ آن از عدم اجرای قوانین و مصوبات پرستاران و تاخیر در پرداختی‌ها و این هم از طرح های اجباری تامین نیرو!

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا