حقوق بشر

آتنا دائمی برای رسیدگی به پرونده نهادهای اطلاعاتی علیه او، به دادگاه رفت

دادگاه رسیدگی به اتهامات آتنا دائمی، فعال مدنی زندانی در اوین تشکیل شد. او با شکایت اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی به «تبلیغ علیه نظام» و «اخلال در نظم زندان» متهم شده است….

به گزارش ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران (هرانا) این جلسه یکشنبه ۸ تیرماه در شعبه ۲۴ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمدرضا عموزاد و با حضور آتنا دائمی و مصطفی نیلی، وکیل مدافع او برگزار شده است.

آتنا دائمی در پرونده‌ای که با شکایت وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی و سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی علیه او تشکیل شده به «تبلیغ علیه نظام» و «اخلال در نظم زندان» متهم شده است. در این جلسه، دادگاه بیانیه‌ها و نامه‌های او از زندان را مصداق اتهام «تبلیغ علیه نظام» و اعلام کرده و آتنا دائمی را متهم کرده که در مراسم سوگواری امام سوم شیعیان در زندان «جشن و بزم و پایکوپی» برگزار کرده است.

آتنا دائمی این اتهامات را «بی‌اساس» خوانده و برگزار کردن جشن در محرم را تکذیب کرده است.

پس از پایان این جلسه، دادگاه به این فعال مدنی و وکیلش اعلام کرده است که رای این پرونده به زودی صادر خواهد شد.

آتنا دائمی پیشتر در ۱۸ خرداد سال جاری نیز در دادگاه حاضر شد و توسط شعبه ۲ بازپرسی دادسرای اوین به ریاست قاضی حاجی مرادی، به اتهام «اخلال در نظم زندان از طریق سر دادن شعار علیه جمهوری اسلامی» که در پرونده جداگانه‌ای علیه او مطرح شده است، مورد تفهیم اتهام قرار گرفت.

این زندانی سیاسی نخستین بار در اردیبهشت ۹۴ توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به خاطر اتهام‌های «اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی»، «تبلیغ علیه نظام» و «توهین به رهبری» به ۱۴ سال حبس محکوم شد. این حکم در نهایت به پنج سال حبس کاهش یافت اما همزمان با گذراندن دوران محکومیت در زندان، نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی برای او و گلرخ ابراهیمی ایرایی پرونده تازه‌ای گشودند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا