فرهنگی

نامه سرگشاده هنرمندان تبریزی

رژیم جمهوری اسلامی، که به‌ گونه‌ای بارز ماهیت و سرشتی علم‌ستیز، ضد فرهنگ‌، و واپس‌مانده و ارتجاعی دارد، هیچ عرصه‌ای از زندگی سیاسی، تاریخی، فرهنگی و هنری را در میهن‌مان نیست که هرروزه و به‌نوعی در معرض هجوم دستگاه‌ها و چهره‌های تبلیغاتی‌اش قرار ندهد و از تعرض‌هایش بی‌نصیب نگذارد. حکومت اسلامی در طول چهل‌ و یک سال استقرارش بسیاری از نویسندگان مترقی کشورمان را قلع ‌و قمع و به‌ قتل رسانید و طیفی گسترده از نویسنده‌ها و اهل قلم با گرایش‌های فکری مختلف را برای تحمیل آرامشی گورستانی در کشور، به گونه‌ی دهشتناک زندانی، شکنجه و سلاخی کرد. نامه سرگشاده هنرمندان تبریزی به روحانی برای پایان دادن به رفتار غیر مسئولانه با هنرمندان و مراکز هنری را می توان از این منظر مورد ارزیابی قرار داد…..
تعدادی ازهنرمندان تبریزی در نامه‌ای به حسن روحانی خواهان توقف رفتارهای غیرمسئولانه مدیران استانی در قبال وضعیت بد هنرمندان، تعطیلی و انحلال موزه‌ها و مراکز فرهنگی، و همچنین پایان دادن به رفتار‌های غیر فرهنگی چون بازگرداندن آثار محمدعلی جدیدالاسلام با ماشین زباله، شدند.

در این نامه از وضعیت نامعلوم بازسازی تئاتر شهر تبریز، بستن موزه مشاغل، بازگرداندن آثار هنری محمد علی جدیدالاسلام با ماشین زباله و تعطیلی خانه هنر تبریز به بهانه اختلاف شهرداری تبریز و اداره کل ارشا به عنوان نمونه‌هایی از این رفتارها نام برده شده شده است.

هنرمندان تبریزی در نامه خود به روحانی همچنین عنوان کردند که تعطیلی موزه کارتون تبریز، تعطیلی سالن تئاتر مجموعه خانه هنر و عدم تخصیص بودجه‌های مناسب برای فعالیت‌های هنری به عنوان نمونه‌ای از دیگر رفتار‌های مغایر با رشد و تولیدات فرهنگ و ادب و هنر مسئولان استان آذربایجان شرقی است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا