اخبار

تجمع مردم پاوه در پی کشته شدن سه فعال محیط زیست در جریان مهار آتش سوزی

عصر روز یکشنبه سه نفر از فعالان محیط زیست در جریان مهار آتش سوزی منطقه حفاظت شده «بوزین و مرخیل» شهرستان پاوه، جان خود را از دست دادند. مردم پاوه در حالی که تصاویر این سه تن را در دست گرفته بودند، ادای احترام کردند….

مختار خندانی اهل نوسود، بلال امینی اهل روستای سریاس بخش باینگان و سوران محمودی از اهالی روستای دره بیان بخش مرکزی پاوه سه تن از فعالان محیط زیست بودند که در آتش سوزی منطقه «بوزین و مرخیل» جان خود را از دست دادند. مختار خندانی نوسود، از اعضای هیات موسس و سخنگوی انجمن محیط زیستی ژیوای بود. در گزارش فعالان محلی به جای سوران محمودی، از یاسین کریمی به عنوان یکی دیگر از جانباختگان نام برده شده است.

به گزارش رسانه های دولتی آتش سوزی منطقه بوزین و مرخیل که بامداد پنجشنبه (۵ تیر ماه) اتفاق افتاد پس از چندین بار اطفاء، بامداد امروز (یکشنبه ۸ تیر) بار دیگر شعله ور شد و نیرو‌های امدادی و مردمی برای مهار آتش به منطقه اعزام شدند.

محمد هادی زامیاد بخشدار باینگان در گفتگو با صدا و سیمای جمهوری اسلامی گفت:  عصر روز یکشنبه در جریان مهار آتش سه نفر از نیرو‌های جوان مردمی به نام‌های مختار خندانی اهل نوسود، بلال امینی اهل روستای سریاس بخش باینگان و سوران محمودی از اهالی روستای دره بیان بخش مرکزی پاوه جان خود را از دست دادند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر آتش سوزی منطقه حفاظت شده بوزین و مرخیل مهار شده است، اظهار داشت: بر اثر آتش سوزی‌های چند روز اخیر بیش از ۷۰۰ هکتار از مراتع و جنگل‌های این منطقه در آتش سوخته است.
بدرقه پیکر سه فعال جان‌باخته محیط زیست از سوی مردم پاوه

به گزارش دویچه وله، سه نفر از کنشگران محیط زیست در کرمانشاه جان خود را از دست داده‌اند. علت کشته شدن آن‌ها ناروشن است. برخی انفجار مین را علت مرگ دانسته‌اند، اما مسئولان علت را آتش‌سوزی در جنگل اعلام کرده‌اند. مردم پاوه دست به تجمع زده‌اند.

شماری از جوانان پاوه شامگاه یکشنبه هشتم تیر (۲۸ ژوئن) با حمل پلاکاردهایی به پیکر سه نفر از کنشگران محیط زیست که جان خود را در مناطق حفاظت‌شده بوزین و مره‌خیل از دست داده‌اند، ادای احترام کردند.

در ارتباط با علت کشته شدن این سه نفر، اخبار ضد و نقیضی منتشر شده است. در حالی که برخی از رسانه‌های ایران، انفجار مین را علت مرگ این سه نفر اعلام کرده‌اند، مسئولان گفته‌اند که آنان به هنگام تلاش برای خاموش کردن آتش در مناطق یاد شده، در محاصره آتش قرار گرفته و جان باخته‌اند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا