گوناگون

روایت مقام آلمانی از روابط تنش‌آلود برلین و واشنگتن

به گفته وزیر خارجه آلمان تنش‌های فعلی بین آلمان و ایالات‌متحده با رفتن دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری ایالات‌متحده از کاخ سفید حل نمی‌شود.


ایرنا – وزیر امور خارجه آلمان با اشاره به شکست احتمالی «دونالد ترامپ» در انتخابات ریاست جمهوری این کشور تأکید کرد روابط برلین-واشنگتن به حدی تنش‌آلود است که حتی اگر ترامپ در انتخابات پیروز نشود، بازهم بهبود نخواهد یافت.
«هایکو ماس» وزیر امور خارجه آلمان در گفتگو با خبرگزاری د.پ.آ. آلمان گفت روزهای همکاری خوب و قدیمی دو سوی آتلانتیک سپری‌شده و حتی اگر دموکرات‌ها نیز به قدرت بازگردند بعید است که بتوانند آن روزها را برگردانند. وی افزود: هرکس معتقد است که همه‌چیز در روابط دو سوی اقیانوس اطلس (اشاره به روابط آمریکا و اروپا به‌ویژه آلمان) با رفتن ترامپ، یک‌بار دیگر شبیه روابط اروپا و آمریکا در دوره روسای جمهوری دموکرات خواهد شد، معلوم است تغییرات ساختاری را دست‌کم گرفته است.
درعین‌حال ماس با اذعان به این‌که برلین هنوز آمادگی ندارد از هم‌پیمانی دیرینه خود با واشنگتن دست بکشد، یادآور شد: روابط دو سوی اقیانوس اطلس بسیار مهم است و مهم خواهد بود ازاین‌رو ما در تلاش هستیم ادامه یابند، اما با روشی که اکنون وجود دارد، چنین روابطی دیگر خواست‌های دو طرف را برآورده نمی‌کنند. به گفته وزیر خارجه آلمان تنش‌های فعلی بین آلمان و ایالات‌متحده با رفتن دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری ایالات‌متحده از کاخ سفید حل نمی‌شود. ترامپ از زمان تصدی مقام ریاست جمهوری در سال ۲۰۱۷ بارها از آلمان انتقاد کرده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا