بین‌المللی

وضعیت کرونا در انگلیس فاجعه است

نخست‌وزیر انگلیس درخصوص تقاضای مطرح شده برای تحقیق درباره عملکرد دولت در مقابله با ویروس کرونا گفت:.. فکر نمی‌کنم زمان آن باشد که وقت زیادی را صرف تمام آن چیزها (تحقیقات) کنیم.

آرمان ملی: نخست‌وزیر انگلیس گفت وضعیت شیوع ویروس کرونا در این کشور فاجعه و کابوس مطلق است. «بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس روز دوشنبه گفت، وضعیت شیوع ویروس کرونا در این کشور یک فاجعه است.به نوشته خبرگزاری «رویترز»، جانسون در مصاحبه‌ای گفت: «[شیوع کرونا] یک فاجعه بوده، منظورم این است که برای این کشور یک کابوس مطلق بوده و کشور ما شوکی عمیق را تجربه کرده است».

نخست‌وزیر انگلیس درخصوص تقاضای مطرح شده برای تحقیق درباره عملکرد دولت در مقابله با ویروس کرونا گفت بسیاری جهت بررسی این‌که «کجای کار ایراد داشته و از چه زمانی [این اشکال به‌وجود آمده است]» رنج بسیاری کشیده‌اند و جان خود را از دست داده‌اند.

وی افزود: «من کاملاً این (درخواست) را درک می‌کنم. فکر می‌کنم اکنون زمان مناسبی برای آن نباشد… زمانی که همه به‌شدت خسته و درمانده هستند، فکر نمی‌کنم زمان آن باشد که وقت زیادی را صرف تمام آن چیزها (تحقیقات) کنیم. اما در تمام این مدت در حال درس گرفتن هستیم». در حال حاضر بریتانیا با بیش از ۳۱۱ هزار مبتلا و بیش از ۴۳ هزار قربانی، به یکی از بزرگ‌ترین مراکز شیوع این بیماری در جهان تبدیل شده است.

جانسون در ادامه گفت، مردم بریتانیا از مردم دیگر کشورهای اروپایی چاق‌تر هستند و این مشکلی است که باید به آن رسیدگی شود.

احتمالا جانسون این بخش از سخنان خود را در واکنش به گزارش‌های منتشر شده از ناتوانی مردم بریتانیا در تأمین مواد غذایی مورد نیاز خود از زمان اعمال قوانین قرنطینه و بسته شدن کسب‌وکارها باشد.

روز یکشنبه روزنامه «گاردین» با استناد به آمار ارائه شده توسط آژانس «استانداردهای غذایی» بریتانیا گزارش داد در هفته‌های آغازین اعمال قوانین قرنطینه بین ۳/۶ تا ۷/۷ میلیون بریتانیایی به‌دلیل مشکلات مالی ناچار به کاهش حجم وعده‌های غذایی یا حذف کامل آن شدند و بین ۷/۲ تا ۷/۳ میلیون نفر به انبارهای مواد غذایی یا مراکز خیریه مراجعه کرده‌اند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا