بین‌المللی

نیروهای حفتر: اردوغان دنبال کنترل بر منطقه هلال نفتی لیبی است

سخنگوی نیروهای موسوم به “ارتش ملی لیبی” رئیس جمهوری ترکیه را متهم به تلاش برای تسلط بر منطقه هلال نفتی لیبی کرد.

به گزارش ایسنا، احمد المسماری، سخنگوی نیروهای موسوم به “ارتش ملی لیبی” در گفت‌وگو با خبرگزاری اسپوتنیک اظهار کرد: رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه می‌خواهد از دستاوردهای طرابلس برای رسیدن به منطقه هلال نفتی استفاده کند، به همین دلیل قاطعانه با آتش‌بس مخالفت می‌کند.

وی افزود: دستور پیشروی به سمت شهر “سرت” توسط ترکیه صادر می‌شود نه دولت وفاق لیبی. ترکیه‌ای‌ها یک هدف را دنبال می‌کنند و آن هدف رسیدن به منطقه میادین و بنادر نفتی در منطقه “خلیج سدره” در ۴۰ کیلومتری شهر “جداد” است.

المسماری ادامه داد: ستاد کل ارتش نیروهای ویژه‌ای را برای تأمین امنیت منطقه خلیج السدره اعزام کرده است و این میادین نفتی گسترده نیازمند تأمین امنیت و قدرت نظامی بزرگ هستند.

وی تأکید کرد: فرماندهی کل نیروهای مسلح تنها به اقدام جامعه بین‌الملل برای ایجاد راه‌ حل‌های سیاسی، آغاز مذاکرات و پاسخ مثبت به ابتکار عمل قاهره و همچنین خروجی‌های کنفرانس برلین چشم دوخته است.

المسماری ادامه داد: دشمن برای حمله به سرت آماده می شود، چراکه اردوغان و تمامی سیاستمداران ترکیه درباره منطقه هلال نفتی صحبت می‌کنند و درصدد ادامه عملیات نظامی و تسلط کامل بر این منطقه هستند.

سخنگوی نیروهای موسوم به “ارتش ملی لیبی” در بخش دیگری از اظهاراتش از موضع جامعه بین‌الملل در قبال لیبی و به ویژه در موضوع ممنوعیت صادرات سلاح به این کشور انتقاد کرد.

وی در این باره گفت: موضوع ممنوعیت صادرات سلاح به لیبی توسط پارلمان پیگیری می‌شود. پارلمان به شکل مداوم از جامعه بین‌المللی می‌خواهد که حقیقت امور در لیبی را مشاهده کند و سپس بر اساس نتایجی که به دست می‌آورد حکم دهد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا