گوناگون

گاردین: آمریکا کل موجودی داروی احتمالی کرونا را پیش‌خرید کرده است

به گزارش روزنامه گاردین، دولت دونالد ترامپ تقریبا تمام موجودی و تولیدات داروی «رمدسیویر» را از یک شرکت دارویی خریده است که اولین دارویی است که آمریکا برای درمان کرونا به آن مجوز داده است.

این روزنامه بریتانیایی در شماره امروز ۱ ژوئیه نوشت، وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرده است که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا معامله شگفت‌انگیزی با شرکت داروسازی «گیلیاد ساینسز» انجام داده است.
بر اساس این بیانیه آمریکا، تقریبا ۵۰۰ هزار دوز، معادل ۱۰۰ درصد تولید این شرکت در ماه ژوئیه، ۹۰ درصد تولید ماه آگوست و ۹۰ درصد ماه سپتامبر را خریده است.
بدین ترتیب تا سه ماه آینده هیچ کشور دیگری نمی‌تواند این دارو را که برای درمان ویروس کووید- ۱۹ موثر است، بخرد.
به گزارش این روزنامه در حالی که سازمان بهداشت جهانی و آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد از شیوع ویروس سارس-کوو۲ به‌مثابه چالشی بین‌المللی سخن می‌گویند، آمریکا رویکردی ملی در برابر بیماری کووید-۱۹ در پیش گرفته است.
به گفته دست اندرکاران پژوهش های داروئی جهان، برغم آن حقیقت که هنوز دارویی موثر برای پیشگیری و درمان بیماری کووید-۱۹ یافت نشده، آزمایش‌ها نشان می‌دهند که داروی «رمدسیویر» می‌تواند از عوارض ناشی از ابتلا به ویروس جدید کرونا بکاهد و دوره بیماری را از ۱۵ روز به ۱۱ روز کاهش دهد
گفتنی است که داروی رمدسیویر محصول شرکت آمریکایی گیلیاد است. که اساسا برای درمان بیماری ابولا تولید شده بود اما سپس روشن شد که این دارو بر روی دیگر انواع بیماری‌های ویروسی نیز تاثیری مثبت دارد.
منبع: العربیه

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا