فرهنگی

انتشار کتاب برادرزاده ترامپ در نیویورک فعلا متوقف شد

دادگاه عالی نیویورک انتشار کتاب برادرزاده ترامپ را موقتا متوقف کرد. این کتاب قرار بود روز ۲۸ ژوئیه منتشر شود. برادرزاده ترامپ در کتابش او را مردی خطرناک برای امنیت و اقتصاد دنیا توصیف کرده است….

عمو علیه برادرزاده و برادرزاده علیه یک عموی دیگر. به درخواست رابرت ترامپ، که برادر جوان‌تر دونالد ترامپ است، انتشار کتاب دختر برادر بزرگ ترامپ در شهر نیویورک فعلا متوقف شده است.

به گفته ناشر این کتاب، از انتشارات سیمون و شوستر، مری ترامپ که دکترای روانشناسی دارد در کتابش ترامپ را مردی توصیف کرده که “تهدیدی جدی برای سلامت دنیا، امنیت اقتصادی و انسجام اجتماعی” به حساب می‌آید. ناشر کتاب اعلام کرده است که علیه این حکم اعتراض خواهد کرد.

اما رابرت ترامپ، دلیل درخواست حکم فوری قضایی برای توقف انتشار این کتاب را اینگونه عنوان کرده که مری ترامپ با این کتاب، توافقی خانوادگی را نقض کرده است که بر اساس آن مقررات انحصار وراثت دارایی پدربزرگ خود، یعنی پدر دونالد ترامپ باید برای همیشه محرمانه بماند.

دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا نیز با اشاره به این توافق محرمانه ماندن جریان انحصار وراثت، انتشار این کتاب را غیرقانونی دانسته است. نویسنده کتاب مری ترامپ، دختر فرد ترامپ، برادر بزرگتر دونالد ترامپ است که امروز در قید حیات نیست.

پنج‌شنبه گذشته یک دادگاه دیگر در منطقه کوئین نیویورک درخواست توقف موقت انتشار این کتاب را به دلیل “ناهم‌خوانی‌های متعدد” رد کرد و آن را به دادگاه عالی شهر نیویورک ارجاع داد.

این کتاب ۲۴۰ صفحه‌ای با عنوان “افراطی و سیری‌ناپذیر: چگونه خانواده من خطرناک‌ترین مرد دنیا را خلق کرد” قرار بوده است روز ۲۸ ژوئیه (۷ مرداد) منتشر شود.

مری ترامپ دختر برادر بزرگ ترامپ، فرد ترامپ است که در سال ۱۹۸۱ فوت کرد. در سایت انتشاراتی این کتاب، مری ترامپ اینگونه توصیف شده است: «تنها عضو خانواده  که مصمم است حقایق درباره قوی‌ترین و داغون‌ترین خانواده در دنیا را افشا کند.»
دویچه وله

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا