از هر دری سخنی

کمبود تخت‌های آی.سی.یو برای بیماران کرونایی/ ۱۰ شهرستان در وضعیت قرمز

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: به دلیل افزایش تعداد مبتلایان به کرونا و مرگ و میر بر اثر این بیماری در استان تقاضای افزایش تخت‌های بخش مراقبت‌های ویژه (آی سی یو) و دستگاه‌های ونتیلاتور (کمک تنفسی) را داریم.

به گزارش ایلنا، محمدرضا نیکبخت روز پنجشنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی لرستان افزود: وضعیت ۱۰ شهر استان قرمز است و تاکنون بیش از ۹ هزار و ۶۰۰ نفر در استان بر اثر ابتلا به کرونا بستری شده‌اند.

وی با اشاره به فوت ۲۲۰ شهروند لرستانی بر اثر کرونا ادامه داد: ۴۱ درصد از این تعداد زن بوده‌اند و بر خلاف باور عموم کودکان نیز قربانی این بیماری شده‌اند.

وی بیان کرد: ۴۲ هزار و ۵۸۴ نمونه گیری انجام شده و خرم آباد، دورود، بروجرد و ازنا بالاترین درصد ابتلا و مرگ و میر را دارند.

وی تصریح کرد: در سنین بالا مرگ بیشتر است اما از ۶۰ سالگی به بالا تعداد مرگ تصاعدی بالا رفته گرچه به تازگی افرادی از ۳۰ تا ۴۵ سال هم بر اثر کرونا جان باخته‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه گاهی با کمبود تخت آی سی یو روبرو می‌شویم، ادامه داد: امکان افزایش تخت های مراقبت ویژه و کمک تنفس درخواست اصلی استان است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا