بین‌المللی

شینهوا: آمریکا عامل واقعی تخریب همکاری جهانی است

خبرگزاری رسمی چین در مطلبی شدید اللحن از مقام های ارشد آمریکا از جمله «مایک پمپئو» وزیر خارجه این کشور و مداخله جویی های آنها انتقاد کرد و نوشت آمریکا وجدان بشریت را به چالش کشیده است.

به گزارش ایرنا شینهوا روز یکشنبه در گزارش خود آمریکا را عامل واقعی از بین بردن همکاری های جهانی معرفی کرده و آورده است که این کشور در کنار نفرت پراکنی، مداخله جویی و تحریم می کوشد تا مانع پیشبرد روابط خوب بین کشورها شود.

خبرگزاری رسمی چین از عملکرد سیاستمداران آمریکایی در مواجهه با کرونا بسیار انتقاد کرده و افزوده است واشنگتن بی مسئولیتی خود را در این شرایط به دنیا نشان داد.

این گزارش ادامه می دهد که پمپئو و افرادی که مثل او فکر می کنند در تلاش هستند با ورود به مسایل داخلی چین نظیر “سین کیانگ” و هنگ کنگ به دنیا آدرس غلط بدهند.

شینهوا می نویسد: درس کرونا برای ما این بود که دنیا دهکده جهانی است و بشر با همکاری مشترک از این برهه بسلامت عبور می کند اما معدودی از سیاستمداران آمریکا کماکان بر طبل یکجانبه گرایی می کوبند و چین هراسی را دامن می زنند و برای گمراه کردن ذهن مردم از ناکارامدی خود در سال انتخابات، به دنبال بازی های سیاسی هستند و در این میان وجدان بشر و منافع مردم را نادیده می گیرند.

خبرگزاری رسمی چین نوشت که آمریکا هرگز نتوانست رهبر خوبی برای دنیا در دوران کرونا باشد کاری برای جهان نکرد نتوانست از مردم در این دوران سخت حفاظت و حراست کند ولی هنوز درگیر خودشیفتگی ابرقدرتی است.

گزارش در پایان آورده است شاید همین شرایط است که باعث می شود تا هزاران اروپایی در نظرسنجی شورای روابط خارجی این قاره نسبت به آمریکا دیدگاهی منفی درارتباط با کرونا داشته باشند و این کشور را ناکارامد بدانند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا