اخبار

کمر خم شده مردم زیر فشار گرانی ها

گرانی خوراک و اقلام موردنیاز روزانه در بازارها بیداد می‌کند و افزایش قیمت‌ها روز به روز سیر صعودی دارد و رژیم «ولایی»هیچ راهکاری برای این بحران ندارد. تأمین هزینهٔ زندگی روز به‌روز دشوارتر می شود. دلار بالای۲۲   هزار تومان رسیده، اجاره‌بها سر به فلک کشیده،  سیر شتابناک افزایش قیمت‌ها و نامتعادل بودن سطح دستمزد و حقوق دریافتی با آن، تهیه ضروری‌‌‌ ترین مواد لازم برای معیشت و گذران زندگی‌ای ساده و بخورونمیر را نیز بسیار دشوارتر از پیش کرده است و اکنون به آرزوی اکثر خانواده‌ها در کشور ما بدل شده است. کشوری مثل کشور ما، با داشتن منابع غنی طبیعی و نیروهایی جوان و مستعد کار و تلاش، به‌دلیل سیاست‌های ضد مردمی رژیم ولایت فقیه در ادارهٔ امور، ساکنانش از تأمین یک زندگی حداقل برای خود نیز محروم مانده اند…
به گزارش ایسنا،  چندی قبل قیمت مرغ بین کیلویی ۹ تا یازده هزار تومان بود و بسیاری از مرغداران از پایین بودن قیمت و زیانی که متحمل می شوند گلایه داشتند، اما طی روزهای اخیر قیمت مرغ به صورت ناگهانی افزایش قابل توجهی داشته و به ۱۸ تا ۲۰ هزار تومان هم رسیده است. .

طی چند ماه اخیر نرخ خوراک و اقلام ضروری شدیدا افزایش یافته اما مسئولین رژیم پیوسته این موضوع را تکذیب می‌کنند.قیمت خوراک و کالاهای ضروری از لوازم خانگی گرفته تا گوشت، مرغ و دیگر ارزاق به صورت مداوم افزلیش یافته به طوری که تامین مایحتاج روزانه برای مردم غیر ممکن شده است.همچنین نرخ لوبیا، عدس، نخود و دیگر حبوبات تا سه برابر افزایش یافته به صورتی که مردم دیگر توانایی خرید آن را ندارند.همزمان با افزایش قیمت خوراک و اقلام ضروری در بازارها نرخ دلار نیز به همین صورت سیر صعودی در پیش گرفته و هم اکنون از مرز٢٢ هزار تومان عبور کرده است.

باعث و بانی بحران‌ها و مشکلات طاقت فرسای مردم، رژیم جمهوری اسلامی است.عملکرد دولت روحانی، در انتهای کار، در چارچوب سیاست‌های راهبردی رژیم قرار دارد که همواره در جهت ‌سود افزون‌تر لایه‌ها و طبقه اجتماعی‌ای معین خدمت می‌کند، و به همان نسبت هم افزون تر منافع لایه‌ها و طبقه‌های اجتماعی‌ای مختلف را پایمال می‌کند. بدون درپیش گرفتن راه رشد اقتصادی‌ای‌ سالم و در راستای تأمین منافع توده‌ها، بدون اصلاحات ژرف، بدون برنامه‌ریزی های درازمدت و کوتاه مدت اقتصادی، بدون گسترش بخش تعاونی و سرمایه‌گذاری وسیع دولتی و پشتیبانی مادی و معنوی از تولیدکنندگان کوچک و متوسط داخلی، نمی‌توان بیکاری را در جامعه از بین برد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا