زحمتکشان

مشکلات کشاورزی و دشواری‌های زندگی در روستاهای میهن ما

کارگزاران صندوق بیمه کشاورزی می‌گویند: در انتظار بررسی مجدد طرح جذب در کمیسیون اجتماعی مجلس یازدهم هستیم.این البته به‌شرطی است که میلیاردها درآمد نفت در مجرای اعطای سهم به نهادهای انگلی و سرکوبگر، مراکز غیرضرور (مذهبی و تبلیغاتی حکومت) یا توسعه نظامی گری و خرید تسلیحات ریخته نشوند، بلکه لااقل بخشی از آن در چرخه اقتصادی و صنعت کشاورزی هزینه شود. مردم محروم کشورمان که نتایج چهل‌ویک سال حکومت اسلامی و پیاده شدن قوانین فقهی را در پیش رو دارند به‌خوبی دریافته‌اند که از حاکمیت مطلق ولایی جز نابودی همهٔ آرزوهایشان برای زندگی بهتر به‌دست هارترین نمایندگان کلان‌سرمایه‌داران و غارتگران چیزی دیگر نصیبشان نشده است….

نمایندگان جامعه کارگزاران بیمه کشاورزی در تماس با خبرنگار ایلنا، از انتظار طولانی برای تصویب نهایی طرح جذب خبر دادند.

از قرار معلوم، طرح جذب کارگزاران صندوق بیمه کشاورزی برای چندمین بار از شورای نگهبان به مجلس بازگشته و بایستی اصلاحات مشخص شده توسط نمایندگان مجلس در آن اعمال شود.

کارگزاران می‌گویند: این طرح اواخر مجلس قبل، از شورای نگهبان بازگردانده شد؛ منتها اکنون بیش از یک ماه است که در انتظار هستیم در دستور کار نمایندگان مجلس قرار بگیرد.

در حال حاضر سه هزار کارگزار صندوق بیمه کشاورزی در انتظار تصویب نهایی طرح جذب در مجلس هستند؛ نمایندگان آنها می‌گویند: انتظار ما این است که نهایتاً تا آخر تیرماه، طرح جذب در دستور کار کمیسیون اجتماعی مجلس قرار بگیرد.

آنها تاکید دارند که نمایندگان مجلس یازدهم بایستی سرگردانی و بلاتکلیفی کارگزاران را در نظر بگیرند و در اسرع وقت به مساله رسیدگی کنند.

طرح جذب کارگزاران صندوق بیمه روستایی در بدنه دولت، مدتهاست که درگیر اصلاح و بررسی در مجلس و شورای نگهبان است؛ براساس این طرح، کارگزاران بایستی به عنوان کارگر دائم در بدنه دولت جذب شوند. کارگزاران بیمه کشاورزی بدون قرارداد ثابت و بعضاً بدون برخورداری از بیمه مشغول به کار هستند؛ آنها از فقدان امنیت شغلی و دستمزد مکفی رنج می‌برند و مدتهاست که برای جذب در بدنه دولت مطالبه‌گری می‌کنند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا