ویدئو

۲۴ روز اعتصاب – کارگران هفت تپه مطالبات خود را می خواهند!

شهر شوش امروز چهارشنبه ۱۸ تیر، شاهد بیست و چهارمین روز اعتصاب کارگران نیشکر هفت تپه بود. کارگران با راهپیمایی در خیابان های شهر شوش، همچنان بر تحقق مطالبات خود پافشاری کردندد. اعتصاب کارگران هفت تپه از روز دوشنبه ۲۶ خرداد ماه آغاز شده است ….

شهر شوش امروز چهارشنبه ۱۸ تیر، شاهد بیست و چهارمین روز اعتصاب کارگران نیشکر هفت تپه بود. کارگران با راهپیمایی در خیابان های شهر شوش، همچنان بر تحقق مطالبات خود پافشاری کردند.

اعتصاب کارگران نیشکر هفت تپه از روز دوشنبه ۲۶ خرداد ماه آغاز شده است. کارگران خواستار پرداخت دستمزد های معوقه و تمدید دفترچه درمانی و خدماتی خود هستند، از جمله دیگر خواست های کارگران اعتصابی بازگشت به کار چهار همکار اخراجی خود، آقایان اسماعیل بخشی، ایمان اخضری، محمد خنیفری و سالار بیژنی، و همچنین محاکمه ی عادلانه ی اسدبیگ و دیگر مسئولان شرکت و بازگرداندن پول های مصادره شده ی آنان به شرکت می باشد..

کارگران تصمیم گرفته اند که خلع ید بخش خصوصی از شرکت را نیز به عنوان یکی از خواست های عمده ی خود مطرح کرده و آن را پیگیری کنند.

در طول ۲۴ روز اعتصاب، کارگران با تجمع در محوطه ی کارخانه به سخنان نمایندگان خود که از روی «سنگر» بیان می شود گوش می دهند و در مورد چگونگی ادامه ی اعتصاب تصمیم می گیرند. آن ها سپس با راهپیمایی در خیابان های شوش و تجمع در برابر فرمانداری به اعتصاب ادامه می دهند.

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، در بیانیه ای که به مناسبت بیست و چهارمین روز اعتصاب منتشر کرده، پایداری و استقامت کارگران اعتصابی را ستوده و تاکید کرده است که این پایداری در کسب مطالبات، سرمشق مبارزه برای کارگران ایران شده است.

در این بیانیه خطاب به کارگران آمده است: شما نشان دادید که حق گرفتنی است و برای گرفتن حق راهی جز اتحاد و مبارزه وجود ندارد.

باید امیدوار بود که در آینده نزدیک کارگران در دیگر بخش ها و دیگر شهرها، با اعتراض و اعتصاب در راستای مطالبات و درد مشترک، به ما بپیوندند تا نیروی طبقاتی ما، زمین زیر پای غارتگران و استثمارگران را داغ کند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet
Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا