گوناگون

داروی «رمدسیویر» موجود در بازار سیاه «غیرمجاز و‌ تقلبی» است

معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو بابیان اینکه داروی «رمدسیویر» موجود در بازار سیاه تقلبی بوده و توسط افراد سودجو به فروش می‌رسد، گفت: داروی موجود در بازار آزاد مورد تائید سازمان غذا و دارو نیست و مردم از تهیه آن اکیداً خودداری کنند.

ستاره صبح؛ دکتر محمدرضا شانه ساز با اعلام این مطلب، اظهار داشت: در حال حاضر داروی رمدسیویر با برچسب تقلبی به قیمت‌های نجومی در بازار آزاد به فروش می‌رسد. این اقدام که توسط برخی افراد سودجو صورت گرفته است، توسط مراجع قضائی و انتظامی پیگیری و متخلفان تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.

در حال حاضر داروی رمدسیویر که توسط برخی از مراجع دارویی برای درمان برخی بیماران مبتلابه کرونا موردتوجه قرارگرفته است، با پیگیری سازمان غذا و دارو وارد کشور شده و برای انجام کار آزمایی بالینی همچون سایر داروهای قبلی در اختیار معاونت تحقیقات وزارت بهداشت قرارگرفته است، بنابراین هیچ نمونه مورد تائیدی از این دارو در بازار وجود ندارد و تمام نمونه‌های موجود آن در بازار غیررسمی، غیرمجاز و تقلبی محسوب می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه قابلیت تولید این دارو و ماده اولیه آن در کشور وجود دارد، گفت: شرکت‌های تولید داخل فناوری تولید این دارو را در اختیار دارند و به‌محض تائید آن توسط کمیته علمی مبارزه با کرونا وارد مدار تولید خواهد شد و هیچ نگرانی ازلحاظ تأمین این دارو وجود نخواهد داشت.

معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو یادآور شد: داروی رمدسیویر هنوز در پروتکل درمانی بیماری کرونا وجود ندارد. وی از پزشکان خواست تا از تجویز این دارو و سرگردان کردن خانواده بیماران جدا خودداری کنند.

شانه‌ساز با اشاره به دریافت گزارش‌هایی از فروش داروهای دیگری باقیمت‌های گزاف به نام داروی درمان کرونا از مردم خواست در صورت مشاهده مواردی ازاین‌دست، بلافاصله با معاونت غذا و داروی دانشگاه محل سکونتشان تماس و اطلاع‌رسانی کنند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا