بین‌المللی

کارشناسان سازمان بهداشت جهانی در چین

گزارش ها حاکی از حضور کارشناسان سازمان بهداشت جهانی در چین برای بررسی و تحقیق در مورد منشا شیوع ویروس کرونا است.

به گزارش ایرنا روزنامه ساوت چاینا مورنینگ پست روز دوشنبه نوشت: تیم دو نفره سازمان بهداشت جهانی شامل یکی کارشناس حیوانات و یک متخصص بیماری های همه گیر است که از دو روز گذشته در چین بوده‌اند اما مشخص نیست این تیم از چه مکان هایی بازدید کرده‌اند.

سازمان جهانی بهداشت هفته پیش اعلام کرد تیمی پیشرو را راهی چین می‌کند تا درباره منشا ویروس کرونا تحقیق کند اما چین و این سازمان هنوز بیانیه ای درباره نحوه فعالیت این تیم منتشر نکرده‌اند.

ساوت چاینا نوشته است اگرچه کارشناسان بهداشت جهانی دو روز گذشته در چین بوده اند اما رسانه ها و دولت هنوز اطلاع رسانی دقیقی در این باره نکرده اند و مشخص نیست آیا آنها با مرکز پیشگیری و کنترل بیماری و یا نهاد دیگری در چین ارتباط برقرار کرده اند یا خیر.

هدف این تیم تعامل با کارشناسان و متخصصان امور بهداشتی و دانشمندان چینی است تا زمینه برای تیم اصلی سازمان بهداشت جهانی برای سفر به چین مهیا شود زمان دقیق سفر این هیات هنوز اعلام نشده است.

مواردی از ابتلا به ویروس کرونا اولین بار در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد، غرب بخصوص آمریکا بارها از چین به دلیل شیوع این بیماری انتقاد کرده اند حتی بر اساس برخی ادعاهای غیرمستند که با تکذیب آن از سوی چین مواجه شد نیز مدعی شدند این ویروس احتمالا از آزمایشگاهی در شهر ووهان به بیرون سرایت کرده است.

چین اعلام کرده است برای ساخت واکسن،  یافتن منشا بیماری،  درمان و تحقیق پیرامون این ویروس از همکاری با سازمان بهداشت جهانی دریغ نخواهد کرد و بارها با این سازمان مبادله اطلاعاتی داشته است.

ساوت چاینا نوشته است به اعتقاد شماری از دانشمندان به رغم ادامه تحقیقات و تلاش ها برای ساخت واکسن، بعید به نظر می رسد هیچ کشوری بتواند واکسن کرونا را تا قبل از سال آینده میلادی تولید کند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا