جوانان

۱۰ میلیون کودک در خطر ترک تحصیل

در عصر انقلاب انفورماتیک و پیشرفت حیرت‌آور علم و دانش، نصیب محصلان کشور ما آموزه‌های خرافه از سوی دست‌اندرکاران حکومتی و در جهت جمود فکری و خشک‌اندیشی ذهنی است. خیانت رژیم در حق نونهالان میهن‌مان فراتر از آن است که بتوان با واژگانی عادی توصیفش کرد…..

به گزارش بهار نیوز، دست‌کم ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار کودک در سراسر جهان به دلیل تاثیرات همه‌گیری کرونا در خطر ترک تحصیل و ناتوانی از بازگشت به مدارس هستند. یک مرکز خیریه ویژه پشتیبانی از کودکان در بریتانیا برآورد کرده که تاثیرات اقتصادی بحران شیوع کرونا می‌تواند منجر به “ورود زودهنگام کودکان به محیط کار” شود.

در این گزارش آمده که دخترها به دلیل قرار گرفتن در خطر “ازدواج زودهنگام” بسیار بیش‌تر آسیب‌پذیر هستند. کشورهای غرب و مرکز قاره آفریقا در کنار افغانستان و یمن با بیشترین میزان خطر در رابطه با ادامه تحصیل کودکان رو به رو هستند. کسری قابل توجه بودجه و افزایش فقر در این کشورها از اثرات همه‌گیری کرونا است.

این نهاد از شرایط کنونی به عنوان وضعیتی “اضطراری” یاد کرده و گفته که دولت‌ها باید در حوزه آموزش “سرمایه‌گذاری فوری” انجام دهند. همچنین از وام دهندگان خواسته شده تا بازپرداخت بدهی‌ها را برای کشورهای کم درآمد، تعلیق کنند. برآورد شده که این اقدام سبب فراهم شدن حدود ۱۴ میلیارد دلار برای سرمایه‌گذاری در بخش آموزش می‌شود.

با توجه شرایط اقتصادی کشورهای کم‌ درآمد برآورد شده که در میان مدت، رکود سبب کاهش هزینه ۷۷ میلیارد دلاری طی ۱۸ ماه آینده شود. در بدترین حالت در نظر گرفته شده، کشورهایی که از منابع مالی آموزشی برای مقابله با کرونا استفاده کرده‌اند، می‌توانند با کاهش ۱۹۲ میلیارد دلاری تا پایان سال ۲۰۲۱ مواجه شوند. در حال حاضر بیش از یک میلیارد کودک در سراسر جهان به دلیل شیوع کرونا به مدرسه نمی‌روند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا