زنان

دردسرهای یک نوشته حذف شده برای مولاوردی

خبرگزاری فارس دو روز پیش خبر داد که «شهیندخت مولاوردی» معاون سابق رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با شکایت دستگاه امنیتی و انتظامی کشور با سه عنوان اتهامی در دادسرای فرهنگ و رسانه مجرم شناخته شد و کیفرخواست نام‌برده صادر و جهت رسیدگی به دادگاه ارسال شد.

شهین‌دخت مولاوردی از جمله زنانی بود که در میان مخالفت‌ها توانست به کابینه اول حسن روحانی راه یابد. او که در مقام معاونت امور خانواده ریاست جمهوری دغدغه‌ها زیادی داشت، به دلیل پیگیری امور مربوطه بارها از طرف مخالفان تندرو مورد ناسزای هجمه‌های دسته جمعی قرار گرفت که در نهایت حسن روحانی نتوانست از او دفاع کند و به‌ناچار در کابینه دوم او را کنار گذاشت تا حاشیه‌های پیرامون او بعد از کنار رفتن از کابینه هم ادامه داشته باشد. با این همه او در دولت دوم روحانی نیز دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور حقوق شهروندی شد که البته با اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان از دولت کنار رفت.

با این همه او همواره یکی از زنان فعال درباره حقوق زنان و کودکان بوده است و از این منظر نیز همواره مورد حمله محافل مخالف با این موضوعات بوده است.

تا این که روز گذشته برخی رسانه‌های اصول‌گرا از تایید حکم مجازاتی برای او خبر دادند. امری که تعجب خود مولاوردی را برانگیخت که چگونه حکم‌اش قبل از آن که به دست خودش برسد، از این رسانه‌ها سر برآورد.

خبرگزاری فارس دو روز پیش خبر داد که «شهیندخت مولاوردی» معاون سابق رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با شکایت دستگاه امنیتی و انتظامی کشور با سه عنوان اتهامی در دادسرای فرهنگ و رسانه مجرم شناخته شد و کیفرخواست نام‌برده صادر و جهت رسیدگی به دادگاه ارسال شد. براساس خبر فارس مولاوردی در دادستانی با اتهامات فعالیت تبلیغی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی(ماده ۵۰۰)، تشویق به فساد و فحشا و فراهم نمودن موجبات آن(ماده ۶۳۹) و در اختیار قرار دادن اطلاعات و اسناد طبقه‌بندی شده با هدف بر هم زدن امنیت کشور(ماده ۵۰۵ قانون مجازات اسلامی) مجرم شناخته شد.

فارس یادآور‌ می‌شود که مجازات مرتکبین جرائم مندرج در مواد ۵۰۵ و ۶۳۹ قانون مجازات اسلامی تا ۱۰ سال حبس در نظر گرفته شده است.

مولاوردی در واکنش به کیفرخواستی که برایش صادرشده در کانال تلگرامی‌اش نوشت: «چه کسی باور‌ می‌کند تصویر گرافیکی محذوف در پست کانال تلگرامیم که به مناسبت روز جهانی خانواده کار شده بود و فقط ۶نفر بازدیدکننده داشت، مصداق«تشویق به فساد و فحشا» شناخته شود؟ به همین سادگی!»

وی در بخش دیگری از توئیت خود نوشت:«‏چه کسی پاسخگوی تعارض‌ها و تناقض‌هایی است که با دیدن این خبر در ذهن جوانانمان جوانه‌ می‌زند؛ از یک طرف انفجار تبلیغات برای ترویج عفاف و حجاب این روزها و از آن طرف مقام مسئولی که با پوشش چادر متهم به تشویق به فساد و فحشا‌ می‌شود؟ کدام را باور کنند؟»

مولاوردی سرانجام نوشت:«‏پناه بر خدا از چشمی که سوزن را در انبار کاه‌ می‌بیند و سحرگاهان یک تصویر محذوف را با شش بازدیدکننده شکار‌ می‌کند و بر آن اتهام تشویق به فساد و فحشا بار‌ می‌کند، اما در روز روشن بر گم شدن اشتران با بارها دم فرو‌ می‌بندد! آیا اشاعه‌دهندگان آن و خموشان این، مصداق بارز این اتهام نیستند؟»

مولاوردی چندی پیش با انتشار پستی در کانال تلگرامی نوشت:« ۱۵ماه مه؛ روزجهانی خانواده. ساختار خانواده‌ها در دهه‌های گذشته تغییر کرده است، اما سازمان ملل همچنان خانواده را واحد اصلی جامعه‌ می‌داند. امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا تاکید این روز بر اهمیت سرمایه‌گذاری در سیاست‌های اجتماعی برای حمایت ازخانواده‌های آسیب‌پذیر برای در بحران‌هاست.»

او اما چندی بعد با انتشار توضیحی و پیش از آن که دیده شود، اقدام به حذف آن از کانال تلگرامی خود کرد.

همین موضوع سبب شد تا برخی از مخالفان همیشگی مولاوردی دست به کار شوند و او را متهم به اشاعه فحشا کنند. او پس از حذف این پست در یادداشتی با عنوان «یک توضیح» نوشت:«اواخر شب و در عالم خواب و بیداری! به مناسبت ۱۵مه روز جهانی خانواده پستی به نقل از کانالی دیگر بدون دقت و تامل در تصویر به‌کار رفته و با توجه به کپشن آن که بر شعار امسال این روز و بر اهمیت سرمایه‌گذاری در سیاست‌های اجتماعی برای حمایت از خانواده‌های آسیب‌پذیر در بحران‌ها تاکید دارد در کانالم کار شده بود.سحرگاهان یکی از دوستان با پیامی فورواردی از کانالی موسوم به«رزنانس!» متوجهم کرد که از این پست به «تبلیغ هم‌جنس‌گرایی در کانال شهیندخت مولاوردی» تعبیر شده است که برای رفع این سوءتفاهم و برای ‌این‌که برخی بیش از این عِرض خود نبرند و زحمت ما ندارند، بلافاصله اقدام به حذف این پست از کانال شد.جالب ‌این‌که بدون اثبات قصد تبلیغ و سوءنیت یا همان عنصر معنوی جرم، برادران و خواهرانی که ماشاءالله شبانه‌روزی مشغول کارند، نیمه شبان در محکمه‌ای صحرایی حکم هم صادر کرده‌ و با علم غیبی که دارند از پرونده‌های دیگر هم پرده‌برداری می‌کنند!»

وی در پایان این یادداشت نوشت:«جمله‌ای منتسب به بوعلی سینا را حُسن ختام یادداشتم قرار می‌دهم و در این لیالی قدر از خداوند بزرگ و بخشنده عاقبت بخیری برای همه بندگانش را خواهانم: «به قومی مبتلا شدیم که فکر می‌کنند خدا جز آنها کسی را هدایت نکرده است!». اما ظاهرا این رشته سر دراز دارد و از سوژه‌ای جدید جهت تخریب و عقده‌گشایی کاشف به عمل آمده است…»

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا