گوناگون

خوزستان با وجود رودخانه‌های پر آب، از تشنگی می میرد

نماینده آبادان در مجلس یازدهم ضمن انتقاد از عملکرد مدیران استان تاکید کرد: ای کاش مدیران استان به همان اندازه که برای ظاهر و کت و شلوار خود اهمیت قائل می‌شدند برای تأمین و صیانت از حقوق مردم استان نیز ارزش قائل می شدند.آه آبادان و خرمشهر قطعاً روزی گریبان این افراد را می‌گیرد….

به گزارش بهار نیوز، سید محمد مولوی خطاب به رئیس جمهور بیان کرد: تحقق توسعه پایدار با تغییر نگاه به استان خوزستان دست‌یافتنی‌تر است. خوزستان دروازه توسعه کشور و آبادان و خرمشهر کلید این دروازه هستند اما نگاه به خوزستان راهبردی، اولویت‌دار، مردمی و مشفقانه نیست.وی در ادامه اظهار کرد: عملکرد مدیران ارشد استان در تمامی حوزه‌های عمرانی، تجارت، محیط زیست، آب، انرژی و سیاست شرم‌آور است، بیش از ۷۰۰ روستای استان خوزستان در حسرت آب شرب هستند و آب سایر مناطق نیز از کیفیت قابل دفاعی برخوردار نیستند. پرآب‌ترین استان کشور دچار خشکسالی شده است، شرم باد بر عزم و اراده مدیرانی که در انتقال آب کارون چشم خود را بر روی حق مردم استان بستند و برای آرامش آنها دل نمی سوزانند. خوزستان با دمای بالای ۵۰ درجه و دارای رودخانه‌هایی پرآب امروز از تشنگی مرده است.

او در ادامه با ادعای این که «مدیران استان بیکاری، خشکسالی و اختلاس‌ها را دیدند اما چشم خود را بر روی حقوق مردم استان بستند» گفت: آقای رئیس جمهور استان خوزستان نیازمند مدیران جهادی و انقلابی است، به نظر انباشت وعده‌های بی‌سرانجام، عوامفریبی است.مولوی افزود: من از بغض شهری سخن می‌گویم که تاریخی آباد داشت اما امروزه پتروشیمی و پالایشگاه آن با حسرت جوانان بیکار و بندر و گمرک آن با درد ملوانان و بازرگانان گره خورده است، منطقه آزاد اروند نیز آمده بود تا در کنار مردم باشد اما از کنار مردم می‌گذرد و نظاره‌گر بدبختی آنها است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا