بین‌المللی

روانپزشک و استاد آمریکایی: ترامپ موفق‌ترین بیوتروریست تاریخ بشر است

روانکاو و استاد سابق دانشکده پزشکی دانشگاه «جانز هاپکینز» معتقد است رئیس‌جمهور آمریکا از همه‌گیری کرونا به عنوان سلاح بیولوژیک علیه مردم کشورش استفاده می‌کند.

به گزارش خبرگزاری فارس، دکتر «جان گارتنر» روانشناس، روانکاو و استاد سابق دانشکده پزشکی دانشگاه «جانز هاپکینز» و همچنین بنیان‌گذار موسسه‌ای که در زمینه افزایش آگاهی در خصوص خطری که از سوی «دونالد ترامپ» ایالت متحده و جهان را تهدید می‌کند، در خصوص عملکرد رئیس‌جمهور آمریکا در مقابله با بحران کرونا در این کشور گفت ترامپ از همه‌گیری کرونا به عنوان نوعی سلاح بیولوژیک علیه مردم آمریکا استفاده می‌کند.

به گزارش وبگاه خبری «سالن» (Salon)، او همچنین توضیح داد که چطور ترامپ مانند سایر کسانی که به خودشیفتگی بدخیم دچار هستند و قدرت را در دست دارند، تمایل دارد که حتی به طرفداران خود صدمه بزند یا آن‌ها را بکشد تا دیگرآزاری و خودشیفتگی خود را ارضا کند.

این روانکاو طرفداران ترامپ را هم اعضای یک «فرقه مرگ سیاسی» توصیف کرده که با نزدن ماسک و سرپیچی از سایر تدابیر عقلانی برای جلوگیری از شیوع کرونا، وفاداری و علاقه خود را به وی نشان می‌دهند.

او گفت: دونالد ترامپ را می‌توان با سرانی مثل آدولف هیتلر مقایسه کرد. اکنون کشور با ترامپ به آخر خط رسیده است. رفتار ترامپ در قبال بحران کرونا عمدی است. او بدخواه است. او یک قاتل جمعی درجه اول است.

این روانپزشک در ادامه به توالی اقدامات اشتباه ترامپ در مواجه با آمریکا پرداخت و آن‌ها را مرور کرد و افزود: دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در تاریخ بشر موفق‌ترین بیو-تروریست خواهد بود. این اتفاقی نیست.

نتایج نظرسنجی «ای‌بی‌سی نیوز و ایپسوس» که اخیراً منتشر شد نشان داد ۶۷ درصد شرکت‌کنندگان از نحوه مقابله ترامپ با بحران کرونا در آمریکا رضایت ندارند و تنها ۳۳ درصد از عملکرد وی اعلام رضایت کردند. این میزان اختلاف، بالاترین میزانی است که از زمان آغاز نظرسنجی‌های ای‌بی‌سی نیوز و ایپسوس در خصوص همه‌گیری کرونا در ماه مارس، به ثبت رسیده است.

واکنش ترامپ به همه‌گیری کرونا به شدت زیر تیغ انتقادات قرار دارد. او بعد از انکار و انفعال اولیه، حالا از قبول این مسئله که بحران کرونا همچنان آمریکا را تهدید می‌کند، سر باز می‌زند و اصرار به بازگشایی اقتصادی دارد. رئیس‌جمهور آمریکا همچنین در روزهای اخیر علیرغم هشدارها، اصرار دارد که دانش‌آموزان و دانشجوها به مدارس و دانشگاه‌ها بازگردند.

دکتر «آنتونی فائوچی» مدیر مؤسسه آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا بارها در خصوص گسترش شیوع کرونا در این کشور با رئیس‌جمهور آمریکا وارد گفت‌وگو شده است و درباره افزایش آمار روزانه مبتلایان به این ویروس هشدار داده و تعجیل این کشور برای بازگشایی زودهنگام را علت افزایش این آمار و ارقام می‌داند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا