اخبار

سرکوب، دستگیری و اعدام، پاسخ رژیم به اعتراضات مردمی

رژیم ولایت فقیه برای جلوگیری از اعتراضات به حق مردمی، به فشارهای اقتصادی، اجتماعی و تبعیض و بی عدالتی و فساد گسترده حاکمان رژیم، که هر روز گوشه کوچکی ازان نمایان میشود، به همراه بی کفایتی سران فاسد رژیم در مهار کرونا، دست به ارعاب، اعدام  و دستگیری های گسترده زده است. که همه نشانه ترس رژیم از اعتراضات گسترده است.

استان خوزستان به سبب تبعیض‌های اجتماعی و سرکوب خیزش‌های کارگری از جمله اعتراضات کارگران نیشکر هفت‌تپه و فولاد اهواز از کانون‌های اعتراضات اجتماعی است.

شب گذشته در مشهد، بهبهان، شیراز، اصفهان، رشت، تبریز و ارومیه اعتراضاتی علیه اوضاع اقتصادی کشور و صدور حکم اعدام برای معترضان آبان‌۹۸ انجام گرفت. شماری از تظاهرکنندگان بازداشت شده‌اند.

سپاه پاسداران: عوامل تشویق مردم به اعتراض خیابانی دستگیر شدند

سپاه پاسداران در استان خراسان رضوی (سپاه امام رضا) در اطلاعیه‌ای از شناسایی و بازداشت “شماری از عوامل اصلی که مردم را به تجمع و اعتراضات خیابانی تشویق می کردند” خبر داد.

در این اطلاعیه این افراد وابسته به “گروه‌های معاند و شبکه های ضدانقلاب ” خوانده شده‌اند.

همچنین آمده است که بازداشت‌شدگان “با انتشار فراخوان‌هایی هواداران و مردم” را به این تجمع‌ها دعوت کرده‌اند.

فرماندهی انتظامی بهبهان: با تحرکات برخورد قاطع خواهیم کرد

رادیو زمانه: در پی تجمع اعتراضی شب گذشته در بهبهان فرماندهی انتظامی این شهرستان طی اطلاعیه‌ای اعتراضات ضد دولتی را “تحرکات مذبوحانه” خواند و گفت، با آن “برخورد قاطع” خواهد کرد.

در اطلاعیه‌ای که بامداد جمعه ۲۷ تیرماه منشتر شده از شهروندان خواسته شده که “با هوشیاری از هرگونه تجمعی” که بر اساس این اطلاعیه ‌”می‌تواند مستمسکی برای حرکت ضد انقلاب شود، خودداری” کنند.

شب گذشته در اعتراض به وضعیت نابسامان اقتصادی کشور و صدور حکم اعدام برای معترضان آبان‌ماه در بهبهان و چند شهر دیگر ایران اعتراضاتی صورت گرفت که به بازداشت تعدادی از معترضان انجامید.

علاوه بر بهبهان در ارومیه و اصفهان هم جو امنیتی حاکم بود

روابط عمومی سپاه پاسداران خراسان رضوی صبح جمعه ۲۷ تیر با انتشار اطلاعیه‌‌ای اعلام کرد اطلاعات سپاه تعدادی از شهروندان را که با فراخوان‌هایی مردم را به برگزاری تجمعات و اعتراضات خیابای دعوت می‌کردند بازداشت کرده است.

نیروهای یگان ویژه از شامگاه پنج‌شنبه در مناطقی از شهر مشهد از جمله بلوار سجاد این شهر مستقر شده‌اند

اعتراضات در ایران؛ محدودیت اینترنت، دستگیری معترضین

دویچه وله: اعتراضات ایران از بهبهان آغاز و به شیراز، اصفهان، رشت، مشهد، تبریز و ارومیه رسید. به دنبال این اعتراضات اینترنت در خوزستان قطع شد. اطلاعات سپاه در خراسان رضوی و برخی شهرهای ایران تعداد زیادی از معترضین را دستگیر کرد.

هشت ماه پس از اعتراضات آبان ۹۸ معترضین دوباره در شهرهای مختلف کشور به خیابان‌ها آمدند. تظاهرات ضددولتی بعداز ظهر روز پنجشنبه ۲۶ تیرماه در شهر بهبهان در استان خوزستان آغاز شد. شعارهای اصلی معترضان “نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران”، “ایرانی می‌میرد، ذلت نمی‌پذیرد” و “نترسید نترسید، ما همه باهم هستیم” بودند.

معترضین علیه خامنه‌ای و دیگر سران حکومت نیز شعار داده‌اند. برخی کاربران در شبکه‌های مجازی، وضعیت نابسامان اقتصادی و صدور احکام اعدام برای معترضان آبان ۹۸ را انگیزه اصلی این تجمع و تظاهرات اعلام کرده‌اند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا