بین‌المللی

رئیس جمهوری سابق برزیل درباره پیامدهای سیاست‌ آمریکا هشدار داد

«لولا داسیلوا» رئیس‌جمهوری سابق برزیل نسبت به پیامدهای سیاست‌های روسای جمهوری کنونی آمریکا و برزیل در آمریکای لاتین هشدار داد.

ایرنا: به گزارش روز شنبه تارنمای شبکه تله سور، لوئیس ایناسیو لولا داسیلوا رئیس‌جمهوری سابق برزیل از سیاست دفاع ملی ارائه شده توسط ژائیر بولسونارو رئیس‌جمهوری کنونی برزیل انتقاد کرد و همچنین هشدار داد که آمریکا کشورش را به سوی مناقشه با ونزوئلا سوق می‌دهد.

وی افزود: سیاست دفاع ملی جدید ارائه شده توسط دولت بولسونارو را مطالعه کردم. متاسفانه  برخی تئوری‌های تنش‌زا سابق در حال احیا شدن است و به جای اجرای سیاست‌ها در مسیر صلح و امنیت منطقه، سیاست‌های کنونی برزیل به سوی مداخله و تنش حرکت می‌کند.

لولا داسیوا در ادامه هشدار داد که دولت بولسونارو آشکارا از سیاست ها و منافع ژئوپلتیک واشنگتن در منطقه آمریکای لاتین حمایت می‌کند.

این اظهارات لولا داسیلوا در حالی علیه سیاست های آمریکا و برزیل در آمریکای لاتین مطرح شد که پیش از این شماری از رهبران این منطقه علیه سیاست های مداخله‌جویانه ترامپ در آمریکای لاتین هشدار داده بودند.

دولت ترامپ مدتهاست به دنبال جلب حمایت برخی کشورهای راست‌گرای آمریکای لاتین برای اقدام علیه کشورهای چپ‌گرای این منطقه از جمله کوبا و ونزوئلا بوده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا