اخبار

روحانی: ۲۵ میلیون ایرانی به کرونا مبتلا شده اند، ۳۵ میلیون در معرض ابتلا هستند

اعلام آماری بی‌سابقه از سوی روحانی. ۲۵ میلیون ایرانی مبتلا شده‌اند. احتمال ابتلای ۳۵ میلیون نفر دیگر هم وجود دارد. او گفته که نه ایمنی جمعی برای کرونا وجود دارد و نه واکسن. او شمار قربانیان را ۱۴ هزار نفر اعلام کرده است…..
وزارت بهداشت در گزارشی تعداد مبتلایان به ویروس جدید کرونا در ایران را ۲۵ میلیون نفر برآورد کرده است. حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران با اعلام این خبر گفته: «باید این احتمال را بدهیم که ۳۰ تا ۳۵ میلیون نفر در ماه‌های آینده به کرونا مبتلا خواهند شد.» همزمان، رئیس سازمان غذا و دارو به وزارت صمت درباره کمبود و افزایش قیمت ماسک هشدار داد.

در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا برای نخستین بار از سوی حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران آماری منتشر شد که پیش از آن رسانه‌ای نشده بود.

خبرگزاری دانشجویی ایران “ایسنا” روز شنبه ۲۸ تیر (۱۸ ژوئیه) با انتشار گزارشی به سخنان حسن روحانی در نشست ستاد ملی مقابله با کرونا پرداخته است.

در این گزارش به نقل از حسن روحانی آمده است: «تخمین زده می‌شود ۲۵ میلیون ایرانی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و ۳۰ تا ۳۵ میلیون نفر دیگر در معرض ابتلا خواهند بود.»

رئیس جمهوری ایران با اشاره به اینکه نه ایمنی جمعی وجود دارد و نه واکسنی برای درمان و پیشگیری این بیماری گفته است: «باید دست به دست هم دهیم و زنجیره انتقال را قطع کنیم تا روند فعالیت های اجتماعی و اقتصادی مردم ادامه یابد.»

روحانی گفته است که بر اساس گزارشی که توسط وزارت بهداشت به او تحویل داده شده است، در طول ۱۵۰ روز گذشته، حدود ۲۵ میلیون از شهروندان ایران به ویروس کرونا مبتلا شد‌ه‌اند.

بستری شدن ۲۰۰ هزار نفر

روحانی همچنین اعلام   کرد که در مدت زمان یاد شده، بیش از ۲۰۰ هزار نفر از بیماران کرونایی در بیمارستان‌ها بستری شده‌اند. او شمار قربانیان بیماری کووید-۱۹ را حدود ۱۴ هزار نفر اعلام کرد.

او  همچنین از احتمال ابتلای ۳۰ تا ۳۵ میلیون ایرانی دیگر به ویروس کرونا خبر داد. روحانی گفته است که در صورت صحت داشتن این گزارش، تعداد بیمارانی که باید در بیمارستان‌ها بستری شوند «دو برابر عدد فعلی ۲۰۰ هزار نفر خواهد بود.»

روحانی گفته است: «از هر هزار نفر طبق این گزارش پانصد نفر متوجه ابتلا نمی‌شوند، حدود ۳۵۰ نفر علائم خفیف دارند و ۱۵۰ نفر ممکن است نیاز به بستری پیدا کنند. پس ما چند میلیون نفر دیگر را برای بستری احتمالا در پیش داریم.»

روحانی کانون انتشار ابتلا به کرونا در ایران را قم و گیلان اعلام کرد و گفته که شیوع در اثر بازگشت مسافران از ووهان چین روی داده است.

او  مجددا بر راهکارهای عمومی مقابله با شیوع کرونا اشاره کرد و از مردم خواست به توصیه‌های وزارت بهداشت عمل کرده و در مجامع عمومی از ماسک استفاده کنند. او همچنین خواستار عدم شرکت در تجمعات شد. لازم به یادآوری است که اخیرا در بهبان و چند شهر دیگر تجمعات اعتراضی بر پا شده است.

روحانی مدعی شد که برای مقابله با ویروس کرونا، تولید لوازم بهداشتی در ایران به خوبی صورت گرفته و از این منظر ایران نیازی کمی به کشورهای دیگر دارد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

او در عین حال خواستار حمایت از شاغلان بخش تولید کالاهای مورد نیاز مردم شد. بنا بر اظهارات او ۱۵ میلیون نفر در این بخش تولیدی فعالیت می‌کنند که مجموعا با تعداد اعضای خانواده خود به ۵۰ میلیون نفر می‌رسند.

در صورت صحت داشتن آمار ارائه شده از سوی حسن روحانی و ابتلای ۳۵ میلیون نفر دیگر به ویروس کرونا، شمار مجموعه مبتلایان به این ویروس در ایران به ۶۰ میلیون نفر خواهد رسید که سه چهارم جمعیت کل کشور را تشکیل می‌دهد.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا