بین‌المللی

روزنامه چینی: همکاری با ایران نمادی از مقابله چین با آمریکا است

روزنامه «ساوت چاینا مورنینگ پست» هنگ کنگ چین نوشت که همکاری فزاینده چین با ایران در عرصه های مختلف نمادی از تغییر راهبرد پکن در برابر واشنگتن است و اشتیاق این کشور را برای مقاومت در برابر سیاست های یکجانبه آمریکا نشان می دهد.

به گزارش ایرنا «ساوت چاینا» روز یکشنبه در گزارش خود آورده است که فرقی نمی کند در آینده چه کسی سکان کاخ سفید را در اختیار بگیرد هرچه می گذرد اشتیاق بیشتری از سوی چین برای مقابله با آمریکا دیده می شود.

روزنامه به شکل گیری جبهه های مختلف مقاومت در برابر آمریکا اشاره کرده و نوشته است اینکه چه کسی در آمریکا روی کار بیاید، شاید دیگر تفاوت زیادی نداشته باشد زیرا جهان کاملا متحول شده است و کشورهایی هستند که تمایل به مقابله با آمریکا نشان می دهند.

گزارش به سیاست های چین می پردازد که شکل بسیار رادیکال تری در برابر آمریکا گرفته است و اینکه پکن صراحتا رو در روی آمریکا ایستاده است از سوی دیگر افزایش همکاری هایش با تهران نیز نشان می دهد که چه تحولاتی در راه است.

ساوت چاینا افزایش همکاری چین با ایران را یکی از جسورانه ترین تلاش ها از سوی پکن در راستای تحولات ژئوپولتیک ارزیابی کرده و نوشته است: امروز دیگر کشورها اعتمادشان را به واشنگتن از دست داده‌اند.

گزارش تاکید کرده است ایران و بسیاری از کشورهای دیگر هرگز به امضای آمریکا پای یک پیمان و توافقنامه اعتماد نخواهند کرد امروز همه می خواهند از وابستگی خود به آمریکا بکاهند و اگر بتوانند وابستگی کمتری به تجارت آمریکا و دلار آمریکا داشته باشند.

این گزارش در شرایطی منتشر می شود که «وانگ یی» وزیر خارجه چین هم در گفت و گو با همتای روس خود از یکجانبه گرایی و زورگویی آمریکا سخن به میان آورد که به نهایت رسیده است و گفت: آمریکا عقل،  اعتبار و اخلاق خود را از دست داده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا