گوناگون

بازداشت بقایی در پی حمله به دفتر شرق

حمید بقایی متعاقب حمله به دفتر روزنامه شرق و ایجاد تنش در این مجموعه از سوی پلیس بازداشت شد. عصر روزگذشته خبرنگاران روزنامه شرق تصاویری منتشر کردند که نشان می‌داد حمید بقایی به همراه عبدالرضا داوری از نزدیکان محمود احمدی‌نژاد وارد دفتر سردبیر روزنامه شده‌اند و با فحاشی و فریاد اعتراض می‌کنند….

خبرنگاران این روزنامه همچنین گزارش داده‌اند که جمعی هم آنان را همراهی می‌کرده‌اند که در کوچه محل دفتر روزنامه مستقر شده بودند. فیلم‌های متعددی که از بقایی منتشر شده، نشان می‌دهد او در حالی که یک عصا به دست دارد با سرعت راه می‌رود و به خبرنگاران فحاشی می‌کند. روزنامه‌نگاران شرق می‌گویند که بقایی در حالی که مدعی است کمرش شکسته روی پله‌ها می‌دویده است.
بقایی و داوری که هر دو محکومیت دارند، در حال گذران مرخصی خود هستند. نامه‌نیوز نوشته گویا بقایی به انتشار خبری مبنی بر شایعه فرارش از کشور در این روزنامه معترض بوده و به همین دلیل در تحریریه شرق حاضر شده و به فریاد کشیدن پرداخته است. برخی از کارکنان این روزنامه گفته‌اند که در پی بروز چنین رفتارهایی ازسوی بقایی با پلیس ۱۱۰ تماس گرفته شد که آن‌ها نیز مبادرت به بازداشت معاون رئیس‌جمهور سابق کرده‌اند. آن‌گونه که از تصاویر مشخص است حمید بقایی خسارت‌های هم به روزنامه شرق وارد کرده است.
در گزارش دیروز صبح روزنامه شرق آمده بود: حمید بقایی در مرخصی از زندان دچار حادثه رانندگی شد و این‌گونه همچنان در مرخصی به سر می‌برد و قرار هم نیست به زندان بازگردد. این در حالی است که شایعه شده زمان تصادف، او قصد فرار از ایران را داشته است. هرچند مهران عبدالله‌پور، وکیل حمید بقایی، درباره آخرین وضعیت جسمانی موکل خود پس از تصادف در غرب کشور اظهار کرد: پس از تصادفی که موکل بنده در غرب کشور داشت، هم‌اکنون با اجازه و نظر پزشکی قانونی خارج از زندان در حال تکمیل روند درمان خود است. او ادامه داد: در‌حال‌حاضر روند درمان موکل بنده در منزل انجام می‌شود و تا زمانی که پزشکان تشخیص دهند و او اجازه داشته باشد، در خانه و خارج از زندان می‌ماند. این وکیل دادگستری با اشاره به برخی صحبت‌ها مبنی بر احتمال فرار حمید بقایی اظهار کرد: برخی شایعات وجود دارد که براساس آن گفته شده از‌آنجایی‌که آقای بقایی درغرب کشور تصادف کرده، در حال خروج از کشور بوده است؛ اما اگر کسی قصد فرار از کشور را داشته باشد، با خودروی شخصی خود این کار را انجام می‌دهد؟ گفت: آقای بقایی را همه می‌شناسند و او با خودروی شخصی خود به غرب کشور رفته بود، پس ‌این‌که گفته می‌شود قصد فرار داشته، عقلانی نیست. او ادامه داد: موکل بنده در غرب کشور بزرگ شده و پدر او در کرمانشاه نظامی بوده است؛ به‌همین‌دلیل از فرصت به‌وجود‌آمده استفاده کرده تا به سفر برود و همان‌جا تصادف کرد و اکنون در خانه است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا