بین‌المللی

سازمان ملل: نرخ مرگ و میر ناشی از کرونا در یمن ۵ برابر جهان است

«استفان دوجاریک» سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد دوشنبه شب در خصوص شیوع ویروس کرونا در یمن، گفت: نرخ مرگ و میر ناشی از کرونا در یمن پنج برابر میانگین جهانی است.

به گزارش الجزیره، دوجاریک افزود: نرخ مرگ و میر ناشی از کرونا در یمن بیش از ۲۷ درصد مبتلایان است.

وی گفت: نرخ بالای مرگ و میر مبتلایان به کرونا در یمن بسیار نگران کننده است و در واقع پنج برابر سطح جهانی است.

پیش‌تر وزارت بهداشت یمن گفته بود: سازمان ملل متحد از حجم آمار فاجعه بهداشتی در این کشور سخن می‌گوید؛ اما نسبت به دلیل و عامل ایجاد این فاجعه بی توجه است و از آن چشم‌پوشی می‌کند.

وزارت بهداشت یمن افزوده بود: توقیف کشتی‌های حامل سوخت ازسوی نیروهای ائتلاف سعودی، وضع بد بهداشتی را به وجود آورده و جان هزاران بیمار را در معرض خطر قرار داده است.

در طول تجاوز ائتلاف عربی- آمریکایی به سرکردگی عربستان سعود به یمن که از ششم فروردین سال ۱۳۹۴ آغاز شده، بخش بهداشت و درمان این کشور که از کمبود شدید دارو رنج می‌برد، متلاشی شده و بر اثر گسترش بیماری های واگیردار نیز هزاران شهروند یمنی جان خود را از دست داده اند و این درحالی است که میلیون‌ها یمنی در این کشور قحطی زده با گرسنگی دست و پنجه نرم می کنند و از کمبود لوازم پزشکی و بهداشتی در رنج شدید به سر می برند.

بر اساس آخرین آمار، یک هزار و ۵۸۱ نفر در یمن به کرونا مبتلا شدند و همچنین ۴۴۳ نفر نیز براثر ابتلا به این ویروس جان باختند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا