اخبار

اعتراف به فروپاشی اقتصادی

سیاست‌های اقتصادی دولت، و به‌طورکلی سمت‌گیریِ اقتصادی– اجتماعی رژیم ولایت‌فقیه، در نقطه مقابل منافع اکثریت مردم میهن ما- که کارگران، زحمتکشان شهر و روستا، قشرهای میانه‌حال، صنعتگران و سرمایه خُرد و متوسط را شامل می‌شود- قرار دارد. این سیاست‌ها، به‌ویژه برنامه آزادسازی اقتصادی، به‌نابودی تولید داخلی، رشد واردات و نیز تقویت پیوند رژیم با سرمایه جهانی و امپریالیسم منجر شده‌اند….

به گزارش اقتصاد آنلاین، رئیس اتاق بازرگانی رژیم نسبت به تورم بی‌سابقه و پیامدهای آن بر اقتصاد ورشکسته رژیم جمهوری اسلامی هشدار داد.

٣١ تیر ماه ۱۳۹۹، “مسعود خوانساری”، رئیس اتاق بازرگانی رژیم ایران، در نشستی در تهران اعتراف کرد: ” با فقری که هر روز بیشتر می‌شود و اکنون ۶ دهک جامعه زیر خط فقر قرار گرفته‌اند، نیاز به سرمایه‌گذاری خارجی داریم”.

این مقام مسئول رژیم همچنین افزود:« طبق اعلام بانک جهانی، رشد اقتصادی در سال جاری منفی ٣.۵ و در پایان سال ۹۹ به منفی ۱۷ درصد می‌رسد.»

او همچنین ادامه داد که حجم تجارت خارجی ۴۴ درصد کاهش یافته و محاسبات ارزی با ۲۷ میلیارد دلار بازنگشته به ایران همخوانی ندارند.

به گفته این مقام مسئول رژیم، شاخص بورس ۳۶۹، سکه ۷ برابر، دلار ٢.۵ برابر، مسکن ٣.٣ برابر افزایش قیمت داشته‌اند.

و در آخر نسبت به حجم نقدینگی و کسری بودجه هشدار داد و گفت: “ضرورت دارد به این مسائل توجه شود در غیر این صورت با ابر ‌تورم مواجه می‌شویم”.

بحران اقتصادی و فقر و فلاکتی که رژیم اسلامی در ایران به مردم تحمیل نموده است، با تداوم سیاست‌های مافیای اقتصادی درون نظام به ابعاد دهشتناکی رسیده است.

آغاز دور جدیدی از تحریم‌های آمریکا و اوضاع آشفته اقتصادی رژیم که موجب گسترش فقر و بیکاری کارگران و اقشار تهیدست جامعه شده است بحران اقتصادی را بیش از پیش تعمیق و گسترش می‌دهد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا