گوناگون

آشفتگی و ضدونقیض گویی درباره “حادثه” نطنز

در حالیکه سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی، بحث خرابکاری در مراکز حساس در ایران را بلوف خوانده است، یک عضو کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی می گوید: انفجار نطنز ناشی از عملیات نفوذ و خرابکاری بوده است….

بنا به گزارشها، سخنگوی وزارت خارجه هرگونه ادعای دولت‌ها پیرامون خرابکاری و عملیات سایبری علیه مراکز و تاسیسات جمهوری اسلامی را مردود خواند و گفت: هزاران حمله سایبری به‌شکل روزانه به زیرساخت‌های کشور می‌شود که چیز جدیدی نیست و از سوی تیم‌های کارشناسی دفع می‌شوند.

وی افزود: بر عهده گرفتن غیررسمی یا بلوف‌های توخالی در انتساب هر حادثه‌ای در ایران به دیگران، نشان دهنده اوج استیصال و دست بسته بودن آنهاست.

این در حالی است که یک عضو کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس پس از بازدید یک هیأت از سایت نطنز و انفجاری که در آن صورت گرفت، اعلام کرد که این انفجار ناشی از یک عملیات نفوذ و خرابکاری بوده است

به گزارش دویچه وله، کریمی قدوسی گفت: در نقطه‌ ای که خرابکاری انجام شده، تیم‌های ویژه در حال بررسی بودند، بیشتر، آسیب‌پذیری داخلی را تشخیص دادیم لذا احتمال پرواز و برخورد شی مشکوک و خارج از حصار تقریبا به دست نیامده است. گزینه رخنه در مسائل حراستی و حفاظتی جمع‌بندی قطعی ما است. چرا که اگر از بیرون شی با این نقطه برخورد می‌کرد، می‌بایست قطعاتی از آن مشاهده شود که طبق بررسیها مطلقا چیزی یافت نشده است.

روزنامه نیویورک تایمز پیش تر نوشته بود که انفجار در تایسیات هسته ای نطنز شدیدتر از آن چیزی است که در گزارش‌های اولیه بازتاب یافته است. این منبع می نویسد که مسئولیت انفجار با اسرائیل بوده و این اقدام با اطلاع آمریکا صورت گرفته است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا