گوناگون

خسارت ۳۵۰ میلیارد ریالی سیل اخیر به کشاورزان و باغداران مشگین شهر

فرماندار شهرستان مشگین‌شهر گفت: سیل در روزهای اخیر بیش از ۳۵۰ میلیارد ریال خسارت به بخش کشاورزی و تاسیسات شهری و روستایی وارد کرده است.

به گزارش ایسنا،اکبر صمدی دوم مرداد ماه در جلسه مدیریت بحران شهرستان مشگین‌شهر اظهار کرد: در ارزیابی نهایی و بازدید از باغات و اراضی خسارت دیده گزارش جامعی به مدیریت بحران استان و کشور ارائه شده تا بخشی از این خسارت به سرعت جبران شود.
وی خاطرنشان کرد: در کنار پیگیری جبران این خسارت سعی داریم با همکاری دستگاه‌های اجرایی و ماشین‌آلات آنها تخریب و رسوب وارد شده به باغات را به نوعی رفع کنیم تا به خشک شدن درختان منجر نشود.
فرماندار شهرستان مشگین‌شهر افزود: این اقدامات که در حقیقت برای کاهش خسارت باغات مشگین‌شهر است به شکل اصولی انجام می‌شود تا بیش از این باغداران متضرر نشوند.
صمدی تصریح کرد: با پیگیری و رایزنی که با مسئولان استانی و کشوری خواهیم داشت امیدواریم در مردادماه بخشی از منابع جبرانی برای رفع خسارت سیل اخیر به شهرستان جذب شود تا بتوانیم پاسخگوی گروه‌های خسارت دیده باشیم.
وی ادامه داد: در کنار بخش‌های باغی، زراعی و دامی در برخی از مناطق شهری نیز تاسیسات عمومی خسارت دیده‌اند که از طریق شهرداری قرار است تعیین خسارت انجام و پرداختی‌ها صورت گیرد.
فرماندار شهرستان مشگین‌شهر اظهار کرد: لایروبی رودخانه‌ها، کانال‌ها و انهار با همکاری شرکت آب منطقه‌ای در مشکین‌شهر در دستور کار قرار گرفته که امیدواریم با این اقدامات نیز از خسارت‌های احتمالی در آینده پیشگیری شود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا