بین‌المللی

۵ اسراییلی در تظاهرات علیه نتانیاهو بازداشت شدند

پلیس اسراییل پنجشنبه شب در درگیری با هزاران اسراییلی تظاهرکننده علیه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسراییل ۵ تن از تظاهرکنندگان را بازداشت کرد.

به گزارش روز جمعه پایگاه خبری اماراتی « العین » ، تظاهرکنندگان اسراییلی شب گذشته با گردآمدن در برابر منزل نتانیاهو در بخش غربی شهر اشغال شده بیت المقدس خواستار برکناری وی از پست نخست وزیری شدند.

تظاهرکنندگان بر روی زمین نشستند و پارچه نوشته هایی در دست داشتند و در آنها خواستار برکناری نتانیاهو از پست نخست وزیری به دلیل دست داشتن در فساد و ناکام ماندن دولت متبوع وی در برخورد با همه گیری کرونا شدند.

نتانیاهو و خانواده وی در سال های اخیر به خاطر پرونده های فساد مالی بشدت زیر سوال قرار گرفته اند و به تازگی نیز دادگاهی در اسراییل با درخواست وکلای نتانیاهو برای تاخیر محاکمه وی در ژانویه ۲۰۲۱ ( دی ماه ۱۳۹۹) موافقت کرده است.

تظاهرکنندگان چند ساعت مانده به نیمه شب توسط نیروهای پلیس مجبور به ترک محل شدند اما چند صد نفر از آنان ترجیح دادند در خیابان ها باقی بمانند.

بر اساس این گزارش، هزاران تن از تظاهرکنندگان ظرف چند روز گذشته با برگزاری راهپیمایی در مقابل منزل نتانیاهو از او خواستند تا از پست نخست وزیری این رژیم استعفا دهد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا