اخبار

۲۱۹ مرگ تازه بر اثر کرونا، ۱۲ استان همچنان در وضعیت قرمز هستند

بیماری کوویدو ۱۹ در ایران همچنان رو به گسترش است و تعداد قربانیان آن از پانزده هزار نفر گذشته است. مقامات وزارت بهداشت از شناسایی دو هزار و ۴۸۹ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داده اند. در همین مدت ۲۱۵ بیمار دیگر جان خود را از دست داده اند….

بیماری کوویدو ۱۹ در ایران همچنان رو به گسترش است و تعداد قربانیان آن از پانزده هزار نفر گذشته است. مقامات وزارت بهداشت از شناسایی دو هزار و ۴۸۹ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داده اند. در همین مدت ۲۱۵ بیمار دیگر جان خود را از دست داده اند.

به گزارش خبرگزاری های ایران و به نقل از دکتر سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت؛ از دیروز تا امروز ۳ مرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۴۸۹ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شده بیشتر از نیمی از آن ها یعنی یک هزار و ۵۰۴ نفر بستری شده اند.

با احتساب این موارد جدید مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۲۸۶ هزار و ۵۲۳ نفر رسیده است.

به گفته ی سخنگوی وزارت بهداشت در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۱۵ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۵ هزار و ۲۸۹ نفر رسید.

بنابر این اطلاعات تا کنون ۲۴۹ هزار و ۲۱۲ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند. با این حال هنوز ۳۶۵۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

این مقام وزارت بهداشت استان های مازندران، فارس، آذربایجان های شرقی و غربی، خراسان رضوی، البرز، خوزستان، لرستان، گلستان، کرمان، زنجان و ایلام را در وضعیت قرمز اعلام کرد و گفت: استان های تهران، اصفهان، بوشهر، هرمزگان، قزوین، مرکزی، خراسان شمالی، همدان، خراسان جنوبی، سمنان، سیستان و بلوچستان، اردبیل و کهگیلویه و بویر احمد در وضعیت هشدار قرار دارند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا