از هر دری سخنی

۲۲ میلیارد دلار ارز گم شد

رئیس اتاق بازرگانی استان فارس از ناپدید شدن دستکم ۲۲ میلیارد دلار ارز خبر داده است. جمال رزاقى گفته که «به بهانه تخصیص ارز دولتى، دست کم ۲۲ میلیارد دلار ارز ایران در شرایط تحریم ناپدید شده است.» او در مورد چگونگی ناپدید شدن این ارز، دوره زمانی و چگونگی محاسبه این رقم و یا کشف ناپدید شدن آن توضیحی نداد…..

به گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا) جمال رزاقى، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان فارس همچنین گفته که «دولت باید تخصیص ارز۴۲۰۰ تومانى را به دلیل فسادها و رانت‌هاى انجام شده  قطع کند، اما به جاى تخصیص آن منابع به عنوان کوپن، باید به همان میزان بر دستمزد جامعه کارگرى و افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستى بیفزاید.»

به گفته رازقی، اتاق بازرگانی معتقد است ، ارز دولتى جز فساد نتیجه‌اى در بر نداشته است.

 رازقى همچنین طرح کوپنى شدن کالا و دارو را که از سوی گروهی در مجلس و دولت دنبال می‌شود، به سود اقشار نیازمند ندانسته و معتقد است «باید از هر اقدامى که مى تواند منجر به ایجاد فساد شود، جلوگیرى شود.»

پس از اینکه در هفته‌های اخیر قیمت طلا و ارز سیر صعودی داشت، چند روزی است که این قیمت‌ها اندکی کاهش پیدا کرده است. هر دلار آمریکا در معاملات روز ‌پنج‌شنبه ۲ مرداد در بازار آزاد تهران در محدوده ۲۰ هزار و دویست تا سیصد تومان معامله شد. همچنین قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار اکنون به بیش از ۹۵۲ هزار تومان رسیده و هر سکه تمام‌ بهار آزادی طرح جدید ده میلیون و ۲۷۵ هزار تومان معامله شده است. کارشناسان اقتصادی افزایش نرخ رسمی ارز توسط بانک مرکزی، نگرانی عمومی از کاهش درآمدهای ارزی ایران و فعالیت خارج از نظارت سهامداران عمده بازار بورس تهران را از عوامل عمده افزایش شتاب رشد قیمت‌ طلا و ارز در ماه‌های اخیر و عدم ثبات در این بازار عنوان کرده‌اند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا