بین‌المللی

اعتراض بیش از هزار نفری نیویورکی‌ها به نابرابری در آمریکا

بیش از یک هزار نفر از اهالی نیویورک شامگاه یکشنبه راهپیمایی اعتراضی علیه نابرابری نژادی و سیستم تبعیض‌آمیز آمریکا برگزار کردند.

به گزارش ایرنا؛ این گروه بزرگ، تجمع خود را از تایمز اسکوئر منهتن آغاز کردند و پس از چندین ساعت، همچنان در خیابان‌های این شهر شعار سر می‌دادند که «بدون عدالت، صلح هم نیست».

برای راهپیمایی روز یکشنبه، ۹ منطقه بخش بروکلین، ۶ منطقه بخش منهتن و ۴ منطقه بخش کوئینز پیش بینی شده بود و زمان آنها را تا نیمه شب تعیین کرده‌اند.

در این راهپیمایی، پلیس پشت سر معترضان حرکت می‌کرد اما گزارشی از وقوع درگیری نرسیده است.

یکی از معترضان می‌گوید «آمریکا یکی از مضحک‌ترین کشورهای جهان است چرا که حقوق بشری بنیادین را هم به مردم خود نمی‌دهد. من معمولا نفرین نمی‌کنم اما عصبانی شده‌ام.»

معترضان نیویورکی خواستار تداوم حضور مردم با وجود فرارسیدن به ساعات پایانی شب شده‌اند و خواستار آن بودند که مبارزه را رها نکنند.

علاوه بر نیویورک، شهرهای دیگر آمریکا هم شاهد ادامه اعتراض علیه سیستم تبعیض‌آمیز این کشور بود. این اعتراض‌ها پس از آن سراسری شد که یک پلیس سفید پوست در شهر مینیاپولیس ایالت مینه‌سوتا، در ششم خرداد ماه، جورج فلوید سیاهپوست را با قرار دادن زانوی خود بر گردن وی، به قتل رساند.

محوری‌ترین شعار این اعتراض‌ها «زندگی سیاهان مهم است» بود که در خیابان نزدیک به کاخ سفید و خیابان مقابل برج ترامپ در نیویورک در ابعاد بزرگی نقش بست.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا