بین‌المللی

در ادامه اعتراضات آمریکا؛ نیروهای فدرال از سیاتل خارج شدند

شهردار سیاتل از خروج نیروهای فدرال از این شهر به دلیل اعتراض مقامات محلی در خصوص اینکه حضور این نیروها موجب تشدید آشوب در خیابان ها می شود، خبر داد.

به گزارش مهر به نقل از رویترز، در حالیکه سیاتل در هفته های اخیر صحنه اعتراضات گسترده ضد نژادپرستی بوده و به دستور «دونالد ترامپ» نیروهای فدرال برای سرکوب اعتراضات از هفته گذشته در این شهر و برخی شهرهای دیگر آمریکا مستقر شده اند اما شهردار سیاتل صبح امروز اعلام کرد که نیروهای فدرال به دلیل اعتراضات مقامات محلی این شهر مجبور به ترک آن شده اند.

دلیل اعتراضات مقامات محلی آن بوده که به اعتقاد آنها حضور نیروهای فدرال در خیابان ها موجب تحریک معترضین و ایجاد آشوب می شود.

در همین رابطه روز گذشته نیز اعلام شد که شش نفر از شهرداران شهرهای مختلف آمریکا از کنگره این کشور خواسته اند تا دستور ترامپ برای استقرار نیروهای فدرال در خیابان ها را لغو کند.

بر اساس این گزارش، شهرداران شهرهای پورتلند، شیکاگو، سیاتل، آلبوکرک، نیومکزیکو، کانزاس سیتی و واشنگتن دی. سی، در نامه‌ای خطاب به رهبران مجالس سنا و نمایندگان آمریکا، فرمان امنیتی ترامپ را دلیلی برای تشدید تنش‌ها عنوان کردند.

شهرداران دموکرات آمریکا خواهان آن هستند که کنگره با تصویب مصوبه‌ای، توسل به نیروهای فدرال برای سرکوب معترضین را اقدامی غیرقانونی تلقی کند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا