از هر دری سخنی

دروغگویی روحانی اینبار درباره مصادره کوه دماوند

باغی در دماوند که یک‌روزه نابود شد…رد می‌شدیم، یکدفعه متوجه شدیم چیزی تا چند روز پیش بود و امروز نیست. ابتدا فکر کردیم حافظه ما ضعیف شده است، اما دقت کردیم، دیدیم نه درختان قلع و قمع شده‌اند. به گزارش تارود دماوند، حکم داشتند و یک‌روزه قلع و قمع کردند؛ این جمله‌ای است که از زبان شاهدان صحنه گفته می‌شود….

 

روحانی امروز در جلسۀ هیئت دولت تصاحب کوه ها، جنگل ها و مراتع کشور توسط سازمان اوقاف را شایعه دشمنان جهت ایجاد نگرانی در بین مردم خواند و گفت : “مگر می شود کوه و بیابان و جنگل را وقف کرد؟ این ها شایعاتی است تا مردم را نگران کنند.”

به گزارش رادیو فرانسه، این در حالیست که معاون سازمان دولتی جنگل ها و مراتع کشور تأئید کرد که سازمان اوقاف با اتکاء به رأی دیوان عالی پس از تصاحب مراتع و دامنه های کوه دماوند، غنی ترین و باستانی ترین جنگل های کشور – جنگل های هیرکانی در شمال – را نیز تصاحب کرده و اکنون بیم آن می رود که با بهره برداری سودجویانه از این منابع طبیعی که در اصل اموال عمومی است صدمات جبران ناپذیری نیز به محیط زیست کشور وارد شود.

روحانی بدون اشاره به اظهارات صریح سازمان دولتی مراتع و جنگل های کشور مدعی شد که این سخنان “شایعات دشمنان” است و در مقابله با جمهوری اسلامی به گفتۀ روحانی “دشمن راه سومی را در پیش گرفته و آن ایجاد شایعات روزمره میان مردم است.

روحانی که از واکنش سریع رسانه‌ها و کاربران شبکه‌های اجتماعی غافلگیر شده گفت: عجیب است چطور گوش شنوا برای این شایعات بی‌اساس و بی‌ربط وجود دارد.

همزمان معاون سازمان ثبت اسناد و املاک گفت: همه اراضی قله دماوند به نام دولت سند زده شد. صادق سعادتیان هم‌چنین گفت که مورد اختلاف پلاک‌های ثبتی ۶۸ و ۶۹ در دست بررسی است و قطعا با حکم قضایی حفظ خواهد شد.

پیش‌تر اعلام شده بود که پلاک‌های یاد شده در منطقه ملار و با فاصله دورتری از اراضی دماوند قرار دارد، و «کارگروهی متشکل از اداره منابع طبیعی و ثبت اسناد مازندران» تشکیل شده که قرار است با دعوت از سازمان اوقاف درباره موضوع «وقف» آن تصمیم گرفته شود.

موضوع وقف بخشی از قله دماوند از زمانی لو رفت که روزنامه همشهری روز پنجم مرداد گزارش داد که یک قسمت از ۱۱ قسمت کوه دماوند به تملک سازمان اوقاف درآمده و این امر با موافقت دیوان عالی صورت گرفته است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا