بین‌المللی

بلومبرگ: ۳۰ میلیون آمریکایی بدون غذا ماندند

بلومبرگ گزارش داد: ناامنی غذایی در بین خانوارهای آمریکایی در هفته گذشته به بالاترین رقم رسید و تقریبا ۳۰ میلیون نفر در این کشور اعلام کردند که در ۷ روز منتهی به ۲۱ ژوئیه (۳۱ تیر) غذای کافی برای خوردن نداشتند.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه خبری بلومبرگ، بخش نظرسنجی از خانوارها در اداره آمار آمریکا اعلام کرده که تقریبا ۲۳.۹ میلیون از ۲۴۹ میلیون پاسخ دهنده به این نظرسنجی گفته اند که «برای حدود یک هفته غذای کافی برای خوردن نداشتند» و ۵.۴۲ میلیون گفتند که «در این هفته اغلب چیزی برای خوردن نداشتند»

نتایج این نظرسنجی که در هفته منتهی به ۵ می (۱۶اردیبهشت) آغاز شد روز چهارشنبه (دیروز) منتشر شده است.

این گزارش افزود: تعداد پاسخ دهندگانی که گاهی غذای کافی برای خوردن نداشتند در بالاترین رقم در تحقیقات ۱۲ هفته ای این مرکز بوده است. شمار افرادی نیز که گفتند اغلب غذای کافی نداشتند بالاترین رقم از هفته منتهی به ۲۶ می (۶ خرداد) بوده است.

بیکاری در آمریکا 

بلومبرگ نوشت: این آمار به دنبال رکود عمیق اقتصادی در نتیجه همه گیری کرونا بروز کرده که به بیکاری میلیون ها آمریکایی منجر شده است. بیکاران در آمریکا هفتگی ۶۰۰ دلار بیشتر دریافت می کنند که تا پایان ماه ژوئیه همزمان با بحث های کنگره درباره بسته جدید مهلت آن به پایان می رسد.

این گزارش به نقل از امار دیگری تعداد شاغلان در خانواده ها را بررسی می کند افزود: رونق اقتصادی آمریکا ممکن است با افزایش شمار مبتلایان به کرونا در این کشور و اقدام ایالت ها در لغو طرح های بازگشایی اقتصادی متوقف شده باشد.

کاهش رشد اقتصادی آمریکا در سه ماهه دوم سال جاری

خبرگزاری رویترز نیز در گزارشی اعلام کرد که اقتصاد آمریکا احتمالا در سه ماه دوم سال جاری میلادی سریع ترین کاهش رشد را از زمان رکود بزرگ داشته است زیرا همه گیری ناشی از کووید- ۱۹ اثر تخریبی بر هزینه های مصرف کننده و کسب و کار داشته است.

این گزارش افزود: هر چند فعالیت های اقتصادی از آغاز ماه می (اردیبهشت) شروع شد اما از شتاب آن با ظهور مبتلایان جدید به بیماری به ویژه در مناطق پرجمعیت جنوب و غرب آمریکا کاسته شده است. در این مناطقی که بشدت از کرونا آسیب دیده اند مسئولان مربوطه مجبور شدند دوباره فعالیت های تجاری را متوقف کرده و مانع بازگشایی ها شوند. این امر امیدها درباره احیای رشد اقتصادی در سه ماهه سوم را کاهش داده است.

گزارش ها نشان می دهد که شمار تلفات کرونا در آمریکا تا روز چهارشنبه با گذشتن از مرز ۱۵۰ هزار نفر رکورد زده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا