گوناگون

چندین کشته و زخمی در انفجار هرات و ولایت لوگر افغانستان

در حالی‌که طالبان به مناسبت عید قربان اعلام آتش‌بس کرده است، دو انفجار در هرات و ولایت لوگر افغانستان ده‌ها کشته و زخمی بر جای گذاشت….

وزارت کشور افغانستان اعلام کرد که در انفجاری در شهر پل علم، مرکز ولایت لوگر، ۸ نفر کشته و ۳۰ نفر دیگر نیز زخمی شدند. این انفجار شب گذشته پنج‌شنبه ۹ مرداد / ۳۰ ژوئیه در چهارراه آزادی پل علم رخ داد.

ساکنان محلی می‌گویند انفجار با یک خودرو بمب‌گذاری‌شده انجام شده است.

تاکنون هیچ گروهی مسئولیت این اقدام را به عهده نگرفته ‌است، اما طالبان دست داشتن در این رویداد را رد کرده‌اند.

این رویداد در حالی صورت گرفت که از صبح امروز، جمعه ۱۰ مرداد / ۳۱ ژوئیه آتش‌بس سه روزه از سوی طالبان و دولت افغانستان به ‌اجرا گذاشته شد.

در همین حال روز جمعه مسئولان بیمارستانی در شهر هرات اعلام کردند که بر اثر انفجار یک مین در اطراف این شهر، ۱۴ نفر زخمی شدند.

به‌ گفته مسئولان پزشکی، این رویداد در منطقه‌ «تانک مولوی» شهر هرات رخ داده است.

وضعیت جسمانی سه نفر از زخمی‌شدگان وخیم گزارش شده است.

شامگاه چهارشنبه ۸ مرداد / ۲۹ ژوئیه نیز یک مین، خودرو حامل غیرنظامیان در هرات را منفجر کرد و سه نفر کشته و پنج نفر زخمی شدند.

هیچ‌ گروهی تا کنون مسئولیت این دو انفجار را به عهده نگرفته است.

به گزارش سایت زمانه، گروه طالبان سه‌شنبه ۷ مرداد / ۲۸ ژوئیه به مناسبت فرارسیدن عید قربان سه روز آتش‌بس اعلام کرد و دولت افغانستان نیز از آن استقبال کرد.

اشرف غنی به نیروهای امنیتی و دفاعی دستور داده است تا آتش‌بس سه روزه را رعایت کرده و تا زمانی که آتش‌بس از سوی طالبان نقض نشود، هیچ گونه عملیاتی در برابر این گروه انجام ندهند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا