گوناگون

شمار جهانی مبتلایان کووید-۱۹ نزدیک به ۱۷.۵ میلیون نفر

شمار مبتلایان و قربانیان کروناویروس در جهان همچنان رو به افزایش است و براساس آخرین آمارها، شمار قربانیان بیماری کووید-۱۹ تاکنون به ۶۷۶ هزار و ۷۵۹ نفر رسیده است.

به گزارش ایسنا، تازه‌ترین آمارها حاکی از آن است که شمار مبتلایان کروناویروس جدید در جهان تاکنون به ۱۷ میلیون و ۴۷۶ هزار و ۱۲۰ نفر رسیده و مرگ ۶۷۶ هزار و ۷۵۹ نفر در اثر این بیماری نیز تأیید شده است.

روند افزایش آمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۳ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

همچنین بنابر تازه‌ترین آمارها ۱۰ میلیون و ۹۳۸ هزار و ۶۳۱ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.

از میان پنج میلیون و ۸۶۰ هزار و ۷۳۰ مورد ابتلای فعال در سراسر جهان، ۹۹ درصد موارد یعنی پنج میلیون و ۷۹۴ هزار و ۳۵۸ نفر وضعیت خفیف داشته‌اند و تنها ۶۶ هزار و ۳۷۲ مورد معادل یک درصد از کل موارد در وضعیت وخیم قرار دارند.

همچنین از ۱۱ میلیون و ۶۵۰ هزار و ۳۹۰ پرونده مختومه بیماران مبتلا به کرونا، ۱۰ میلیون و ۹۳۸ هزار و ۶۳۱ نفر معادل ۹۴ درصد از موارد بهبود یافته و ۶۷۶ هزار و ۷۵۹ نفر معادل شش درصد از موارد جان خود را از دست داده‌اند.

آمریکا همچنان درصدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار داشته و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود اختصاص داده است.

از سوی دیگر برزیل و هند به لحاظ تعداد مبتلایان به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم جای گرفتند و برزیل، مکزیک و انگلیس نیز پس از آمریکا به ترتیب بیشترین شمار قربانیان ناشی از کروناویروس را به خود اختصاص داده‌اند.

همچنین آمارها نشان می‌دهد که مکزیک و انگلیس به لحاظ شمار قربانیان کووید-۱۹ با اختلاف کمی نسبت به هم، یکدیگر را تعقیب می‌کنند که در حال حاضر مکزیک از این نظر از انگلیس سبقت گرفته است.

بنا بر گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، تعداد مبتلایان و قربانیان این بیماری در کشورهایی که بنا بر گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را داشته‌اند تا لحظه انتشار این خبر به ترتیب به شرح زیر است:

۱. آمریکا چهار میلیون و ۶۳۴ هزار و ۹۸۵ مبتلا، ۱۵۵ هزار و ۲۸۵ قربانی

۲. برزیل دو میلیون و ۶۱۳ هزار و ۷۸۹ مبتلا، ۹۱ هزار و ۳۷۷ قربانی

۳. هند یک میلیون و ۶۳۹ هزار و ۳۵۰ مبتلا،  ۳۵ هزار و ۸۷۶ قربانی

۴. روسیه ۸۳۴ هزار و ۴۹۹ مبتلا،  ۱۳ هزار و ۸۰۲ قربانی

۵. آفریقای جنوبی ۴۸۲ هزار و ۱۶۹ مبتلا، ۷۸۱۲ قربانی

۶. مکزیک ۴۱۶ هزار و ۱۷۹ مبتلا، ۴۶ هزار قربانی

۷. پرو ۴۰۷ هزار و ۴۹۲ مبتلا، ۱۹ هزار و ۲۱ قربانی

۸. شیلی ۳۵۳ هزار و ۵۳۶ مبتلا، ۹۳۷۷ قربانی

۹. اسپانیا ۳۳۲ هزار و ۵۱۰ مبتلا، ۲۸ هزار و ۴۴۳ قربانی

۱۰. انگلیس ۳۰۲ هزار و ۳۰۱ مبتلا، ۴۵ هزار و ۹۹۹ قربانی

پس از این ۱۰ کشور، ایران با ۳۰۱ هزار و ۵۳۰ بیمار مبتلا به کووید-۱۹ و ۱۶ هزار و ۵۶۹ قربانی ناشی از آن در رتبه یازدهم جدول کشورهای درگیر کرونا در جهان قرار گرفته است.

سپس کشورهای کلمبیا با ۲۸۶ هزار و ۲۰ مبتلا، پاکستان با ۲۷۷ هزار و ۴۰۲ مبتلا، عربستان سعودی با ۲۷۴ هزار و ۲۱۹ مبتلا، ایتالیا با ۲۴۷ هزار و ۱۵۸ مبتلا، بنگلادش با ۲۳۴ هزار و ۸۸۹ مبتلا، ترکیه با ۲۲۹ هزار و ۸۹۱ مبتلا، آلمان با ۲۰۹ هزار و ۶۵۳ هزار مبتلا، فرانسه با ۱۸۶ هزار و ۵۷۳ مبتلا، آرژانتین با ۱۸۵ هزار و ۳۷۳ مبتلا، عراق با ۱۲۱ هزار و ۲۶۳ مبتلا، کانادا با ۱۱۵ هزار و ۷۹۹ مبتلا، قطر با ۱۱۰ هزار و ۴۶۰ مبتلا، اندونزی با ۱۰۶ هزار و ۳۳۶ مبتلا تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار مبتلا به کرونا را گزارش داده‌اند.

پس از آن مصر با ۹۳ هزار و ۷۵۷ مبتلا، فیلیپین با ۸۹ هزار و ۳۷۴ مبتلا، قزاقستان با ۸۹ هزار و ۷۸ مبتلا، اکوادور با ۸۴ هزار و ۳۷۰ مبتلا، چین با ۸۴ هزار و ۲۹۲ مبتلا، سوئد با ۸۰ هزار و ۱۰۰ مبتلا، عمان با ۷۹ هزار و ۱۵۰ مبتلا، بولیوی با ۷۵ هزار و ۲۳۴ مبتلا، سرزمین‌های اشغالی با ۷۰ هزار و ۳۶ مبتلا، اوکراین با ۶۸ هزار و ۷۹۴ مبتلا،  بلژیک با ۶۸ هزار و ۶ مبتلا، جمهوری دومینیکن با ۶۷ هزار و ۹۱۵ مبتلا، بلاروس با ۶۷ هزار و  ۶۶۵ مبتلا، کویت با ۶۶ هزار و ۵۲۹ مبتلا، پاناما با ۶۴ هزار و ۱۹۱ مبتلا، امارات متحده عربی با ۶۰ هزار و ۲۲۳ مبتلا، هلند با ۵۳ هزار و ۹۶۳ مبتلا، سنگاپور با ۵۱ هزار و ۸۰۹ مبتلا و پرتغال با ۵۰ هزار و ۸۶۸ مبتلا بیش از ۵۰ هزار مورد ابتلا را تاکنون ثبت کرده‌اند.

همچنین کشورهای رومانی، گواتمالا، لهستان، نیجریه، هندوراس، بحرین، ارمنستان، افغانستان، قرقیزستان، غنا، سوئیس، ژاپن، آذربایجان، الجزایر، ایرلند، صربستان، مولداوی، ازبکستان، مراکش و اتریش تاکنون بیش از ۲۰ هزار مبتلا را تاکنون ثبت کرده‌اند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا