گوناگون

امام زاده ای که از امام رضا هم ثروتمند تر است!

روزنامه اعتماد امروز به گوشه‌ ای از دزدی های شهرداری تهران در دوران قالیباف اشاره کرد و نوشت: سخن از ۶۷۴ملکی بود که به غیر واگذار شده بود که نه بندهای قانونی رعایت شده و نه واگذاری در چارچوب مشخصی بود. بعد از این‌که ما به این موضوع حساس شدیم و در کمیته اقتصادی آن را پیگیری کردیم، عدد این املاک، بالا و بالاتر رفت و یک بار به هزار و ۳۰۰ رسید، این بررسی هنوز ادامه دارد و امروز به بیش از ۲هزار ملک رسیده است….

میرلوحی عضو شورای شهر تهران افزود: این ۲هزار فقره ملک فقط یک واحد نیستند، مثلا هر کدام از این دوهزار ملک می‌تواند آپارتمانی باشد برای مثال با شش واحد، اگر بخواهیم تعداد این ملک‌ها را به واحد بشمریم، این رقم به بالای ۳هزار و ۸۰۰واحد اداری، تجاری و مسکونی می‌رسد. اما باز هم این آخر کار نیست. تعدادی بوستان داشتیم که حدود ۸۰۰هزار مترمربع امکانات داشتند، مثل رستوران و دکه، تازه این بوستانها هم در این اعداد دیده نشده است. خوب این اموال با این حجم گسترده که اموال شهرداری بوده‌اند، نه مشخص هستند که فروخته شده‌اند، نه مشخص است که به اجاره رفته‌اند، هیچ چارچوبی ندارند.

وی افزود: در مورد باغ‌های تهران، .. قبلا یک فرد این امکان را داشته است که ۵هزار و ۶۰۰هکتار را با پوشش وقف از آن خود کند، برای من سؤال است که اصلا چطور می‌توان چنین وسعتی از اراضی ملی را به نام شخص خاصی سند زد و آن را وقف کرد؟ چطور می‌شود که اصلاحات ارضی طی شده باشد و هنوز این اراضی مالک داشته باشد؟ چطور می‌شود فردی ادعا کند که ۵هزار و ۶۰۰هکتار از اراضی جنگلی وقف یک امامزاده است؟ در این صورت آن امامزاده از حرم امام رضا هم ثروتمندتر می‌شود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا