گوناگون

کرونا؛ وضع مازندران روز به روز وخیم‌تر می‌شود

مازندران، محبوب‌ترین استان‌ گردشگران ایرانی حدود شش هفته در وضعیت قرمز قرار گرفته است. ایسنا در گزارشی تحت عنوان “بستری ۱۸۵۴ مبتلا به کرونا در مازندران؛ سفر به مازندران اکیدا ممنوع!” خبر داده است که ویروس جدید کرونا از تیرماه این استان را تسخیر کرده و وضعیت روز به روز وخیم‌تر می‌شود….
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران امروز دوشنبه ۱۳ مرداد (۳ اوت) گفت، “در ۲۴ ساعت گذشته ۲۹۵ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند”.

او افزود در حال حاضر مجموعا ۱۵۲۵ نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی حاد مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند.

سیماسادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت هم از مردم خواسته است از سفر غیرضروری به مازندران جدا خودداری کنند. به گفته لاری در استان مازندران ۲۰ شهرستان در وضعیت قرمز و ۲ شهرستان در وضعیت هشدار قرار دارند

کرونا خطرناک‌تر شده پیر و جوان هم نمی ‌شناسد

عضو کمیته کشوری ستاد مقابله با کرونا، نسبت به وضعیت شیوع کرونا در تهران ابراز نگرانی کرد.

دکتر مینو محرز، به وضعیت بیماری کووید ۱۹ در تهران اشاره کرد و گفت: مهم‌ترین موضوع که باعث اوج گیری مجدد این بیماری در بسیاری از مناطق مختلف کشور به ویژه استان تهران گردیده است، تجمعات است.

وی با اشاره به تغییر ماهیت ویروس کووید ۱۹، افزود: متأسفانه قدرت سرایت این ویروس افزایش چشم گیری پیدا کرده است و باعث گردیده بیماری دوباره اوج بگیرد.

محرز با تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی، تصریح کرد: باید توجه داشته باشیم که حضور پر تعداد افراد در مکان‌ها و محیط‌های عمومی و…، باعث افزایش انتقال ویروس می‌شود. لذا، باید از حضور در محیط‌های شلوغ تا حد امکان خودداری کرد.

عضو کمیته کشوری ستاد مقابله با کرونا، خواستار توجه همگان به رعایت پروتکل‌های بهداشتی شد و گفت: این ویروس پیر و جوان نمی‌شناسد، ضمن اینکه در اوج گیری مجدد بیماری، شاهد افزایش موارد ابتلای افراد جوان هستیم. بنابراین، تا جایی که امکان دارد در خانه بمانیم و از ترددهای غیر ضروری جلوگیری کنیم.

پیش تر ویدیویی منتشر شده بود از صحبت‌های رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه اصفهان درباره فاجعه در وضعیت بیمارستان خورشید اصفهان که بازتاب گسترده‌ای در فضای مجازی داشته است. (فیلم زیر)

دکتر نعمت بخش در این ویدئو می گوید: ما مجبور شدیم مانند اسپانیا عمل کنیم بدیم بیمار ۵۰ساله بره آی سی یو ۷۰ ساله بماند تا بمیرد!

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا