حقوق بشر

صهبا فرنوش به ۶ سال و آرش نصری به ۱۳ سال و ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شدند

کنترل پلیسی جامعه، سرکوب هرگونه آزادی، نقض خشن حقوق دمکراتیک مردم، زندان و شکنجه، ترور و اعدام مخالفان، از مشخصه‌های استبداد مذهبی و رژیم بنا شده بر آن و حاکم بر کشور است.

* صهبا فرنوش شهروند بهایی به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شد
* آرش نصری به ۱۳ سال و ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد….

شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران محکومیت صهبا فرنوش، شهروند بهایی ساکن تهران را عینا تایید کرد. آقای فرنوش دیماه ۹۸ توسط دادگاه انقلاب تهران به ۱۶ سال حبس تعزیری محکوم شد که این حکم پس از واخواهی و بررسی مجدد پرونده به ۶ سال حبس تعزیری تقلیل یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا، بر اساس این حکم که توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست قاضی احمد زرگر صادر و ابلاغ شده است. آقای فرنوش از بابت اتهام اداره تشکیلات بهایی به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شده است.
محمدهادی عرفانیان کاسب وکیل مدافع آقای فرنوش در این خصوص به هرانا گفت: “صهبا فرنوش که قبلا به ۱۶ سال حبس محکوم شده بود، پس از واخواهی توسط همان شعبه (۲۶ انقلاب تهران) حکم به ۶ سال کاهش پیدا کرده بود و نهایتا شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر حدود یک ماه قبل حکم ۶ سال حبس را عینا تایید کرد”.

آرش نصری به ۱۳ سال و ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد

آرش نصری، زندانی سیاسی در زندان رجایی شهر کرج توسط دادگاه انقلاب تهران به ۱۳ سال و ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد. در صورت تایید این حکم در مرحله تجدیدنظر، مجازات اشد یعنی ۶ سال حبس در خصوص وی قابل اجرا است. جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات آقای نصری در تاریخ ۳۰ تیر امسال در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، بر اساس این حکم که توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه صادر و امروز چهارشنبه ۱۵ مردادماه ۱۳۹۹ به صورت حضوری در دادگاه انقلاب به وی ابلاغ شده است، آقای نصری از بابت اتهام عضویت در یکی از گروه‌های مخالف نظام و همکاری موثر به قصد اقدام علیه امنیت ملی کشور به ۶ سال حبس تعزیری، به اتهام “حمل و نگهداری غیرمجاز سلاح و مهمات غیر مکشوف” به ۶ سال حبس و از بابت اتهام “خروج غیر قانونی از کشور و ورود غیرقانونی به کشور” به ۱ سال و ۶ ماه حبس و مجموعا به ۱۳ سال و ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا