بین‌المللی

نامه سرگشاده کمونیست های لیتوانی به مردم بلاروس «ما به شما امیدواریم»

م. چابکی: کشور بلاروس دارای مواد خام(گاز، نفت، زغال سنگ، فلزات) نیست، اما رئیس جمهور لوکاشنکو با سیاست اندیشمندانه و هدفمند در موارد زیادی توانست خیلی سریع از سایر جمهوری های پس از اتحاد شوروی بر بحران غلبه کند وشاخص اقتصاد ملی را سامان دهد.

چسلاو ویسوتسکی دبیر کمیته مرکزی حزب کمونیست لتیوانی:

افراد عاقل خود را فریب نمی دهند مردم بلاروس اجازه تکرار سناریوهای اوکراین، یوگسلاوی، گرجستان و قرقیزستان را نخواهند داد.

بلاروس ها بخوبی می دانند رئیس جمهور آنان با شرایط زمان تغییر چهره نداد، به مردم خود وفادارماند و برنامه های انتخاباتی را به مورد اجرا گذاشت.

کشور بلاروس دارای مواد خام(گاز، نفت، زغال سنگ، فلزات) نیست، اما رئیس جمهور لوکاشنکو با سیاست اندیشمندانه و هدفمند در موارد زیادی توانست خیلی سریع از سایر جمهوری های پس از اتحاد شوروی بر بحران غلبه کند وشاخص اقتصاد ملی را سامان دهد. بطوریکه هم اکنون با مشکل بحران جدی روبرو نیست وثبات در جامعه بلاروس مانند گذشته وجود دارد.

جمهوری بلاروس از کشورهای مستقل مشترک المنافع از جمله کشورهای بالتیک است که بدون وابستگی خارجی توانست مردم خود را با توجه به بحران جهانی با اطمینان خاطر تامین معاش کند…

حل معضلات با مشورت و طرح سئوال درمجامع خلقی بلاروس با مردم مطرح می شود .

بلاروس سرزمین شگفت انگیز وزیبائی است. مردمی مهربان و انضباط  پذیر، تمیزی در روحیه مردم این سرزمین نهفته است شهرها، دهکده هایش از نظمی برخوردار است. بلاروس ها با یگانه نام خود به عنوان «روسیه سفید» خالص و شفاف با افتخار زندگی می کنند…

الکساندرلوکاشنکو بعنوان یک رهبر مستقل، شجاع وسازش ناپذیر به طرز ماهرانه ای نمونه های امید وارکننده را با فن آوری های جدید و مدرن جمع آوری ومعرفی می نماید  و یگانه رهبر کشور در فضای پس از اتحاد  شوروی است که از سوسیالیسم و تمدن شوروی دفاع کرده است. او هم مانند سنگ های ارزشمند در میان اقیانوس خشمگین، علیه بی قانونی. از همه مهمتر، مدافع افراد محروم وساده و مخالف تحقیر وبی عدالتی است.

امروز بلاروس برای کمونیست های لیتوانی همچون قلعه برست (قلعه مقاومت درمقابل فاشیسم) و به مانند یک فانوس دریایی در جزیره امید است. صلح وثبات سیاسی در این جمهوری حاکم است این کشور با دو زبان دولتی، با دیگر ملیت ها نیزبرابر هستند. بلاروس ها نمونه ای از پشتکار، شجاعت، قهرمانی ها با افق آینده  هرروز قوی تر ومرفه ترمی گردند. بشریت مترقی به این کشور افتخارمی کند و جهان الگوی معجزه کشوربلاروس را بیشتر خواهند دید.

برکرفته از سایت حزب کمونیست بلاروس – اوکراین.

م. چابکی ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ برابر با ۰۶/۰۸/۲۰۲۰

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا