از هر دری سخنی

باراز ارز در تهران؛ دلار آمریکا دوباره صعودی شد

امروز (۱۷ مرداد ۹۹) هر دلار آمریکا به مبلغ ۲۳ هزار تومان و هر اسکناس یورو به قیمت ۲۶هزار و ۷۵۰ تومان به فروش می‌رسد……

قیمت روز ارز در صرافی بانک ملی
ارز قیمت (تومان)
دلارآمریکا ۲۳.۰۰۰
یورو ۲۶.۷۵۰براساس اعلام اتحادیه طلا و جواهر در بازار تهران سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در قیمت ۱۱ میلیون ۵۲۰ هزار تومان و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با قیمت ۱۱ میلیون ۱۰۰ هزار تومان معامله شد.

روزنامه دنیای اقتصاد در این باره نوشت: به گفته برخی فعالان باتجربه بازار، این هفته فضای نا‌اطمینانی تا حدی در میان معامله‌گران بازار ارز بیشتر شد، خصوصا آنکه خبر‌هایی در گوشه و کنار منتشر می‌شد که معامله‌گران را نگران‌تر می‌کرد. یکی از این اخبار که گفته می‌شود در ذهنیت بازیگران بازار اثر داشت، ارائه پیش‌نویس جدید قطعنامه تمدید تحریم تسلیحاتی (رژیم) ایران به سازمان ملل بود.

هر دم از این باغ بری می‌رسد!

ریال ایران با سبقت از بولیوار ونزوئلا، پایین‌ترین نرخ برابری ارزهای ملی جهان را در مقابل دلار آمریکا و یورو ثبت کرد.

پس از ریال و بولیوار، دانگ ویتنام در جایگاه سومین ارز ملی قرار دارد که پایین‌ترین نرخ برابری را در مقابل دلار آمریکا و پول واحد اروپایی داراست.

بنا به گزارشها، با سقوط آسانسوری ارزش ریال، قیمت دلار از رقم بی‌سابقه ۲۶هزار تومان گذشت و هر یورو نیز ۲۹هزار و ۷۴۰تومان به فروش رسید. قیمت هر دلار در پایان معاملات روز شنبه حدود ۲۵ هزار و ۳۵۰ تومان بود.

خبرگزاری رویترز در گزارشی با عنوان ریال ایران به پایین‌ترین نرخ در برابر دلار رسید نوشت: ریال ایران در سال۲۰۲۰ نزدیک به ۴۸درصد از ارزش خود را از دست داده که بیش از نیمی از آن در یک ماه گذشته بوده است. افت قیمت نفت و رکود اقتصاد جهانی، بحران اقتصادی در ایران را عمیق‌تر کرده و این در حالیست که این کشور بالاترین میزان تلفات کرونا در خاورمیانه را دارد.

روزنامه رسالت نیز به ‌نقل از کمال سید علی، معاون اسبق بانک مرکزی نوشت: دلیل اصلی کاهش ارزش پول ملی کسری بودجه و نحوه تأمین کسری بودجه است.

این در حالی است که همواره دو سوم بودجه کشور در اختیار شرکت‌ها و مؤسسات حکومتی است که به هیچ‌کس حساب پس نمی‌دهند و هیچ گونه نظارتی هم بر آن انجام نمی‌شود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا